Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maestro jubiliejui – legendinė operetė

S.Domarkas
Teatro nuotr. / S.Domarkas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre šeštadienį vyksiantis spektaklis – Johano Strausso operetė „Vienos kraujas“ - nebus eilinis. Populiarusis vaidinimas bus skirtas buvusio ilgamečio teatro dirigento Stasio Domarko 70-mečiui. Maestro šį spektaklį ir diriguos.

Operetė „Vienos kraujas“ šiai progai pasirinkta neatsitiktinai: būtent ji buvo pirmasis S.Domarko savarankiškai pastatytas spektaklis Kauno scenoje ir gyvuoja jau 41 metus. Tiesa, per tą laiką operetė buvo du kartus – 1985 ir 2001 metais - atnaujinta.

Kauno muzikinis teatras buvo pirmoji S.Domarko darbo vieta, į kurią jis paskirtas vos pabaigęs studijas 1962-aisiais. Tuomet tikriausiai negalėjo nė pagalvoti, kad šis teatras ilgam taps namais – iš jo vadovo pareigų maestro pasitraukė tik 1992 metais, kai išvyko gyventi ir dirbti į Klaipėdą. Per daugiau nei ketvirtį amžiaus Kauno teatre uždanga 31 kartą kilo S.Domarko statytų spektaklių premjeroms. Amžininkai prisimena, kad maestro stengėsi pratęsti lietuviškų spektaklių seriją Kaune: jo darbo metais Kaune debiutavo Jurgio Karnavičiaus „Gražina“, A.Belazaro „Kupriukas muzikantas“, Algimanto Bražinsko „Pagramančio šnekučiai“, Giedriaus Kuprevičiaus „Darbas ir duona“.

Prisiminti kartu praleistus metus ir nuveiktus darbus maestro kviečia buvusius kolegas bei žiūrovus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min