TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maestro Vytauto Kernagio atminimui Lukiškių aikštės prieigose atidengta skulptūra

Priešais Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Lukiškių aikštės prieigose, atidengtas paminklinis suoliukas, žymintis Vytauto Kernagio muzikinės veiklos pradžią
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Priešais Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Lukiškių aikštės prieigose, atidengtas paminklinis suoliukas, žymintis Vytauto Kernagio muzikinės veiklos pradžią.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniuje, Lukiškių aikštės prieigų teritorijoje priešais Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, buvo atidengtas paminklas, skirtas maestro Vytautui Kernagiui atminti. Bronzinė skulptūra vaizduoja suoliuką ir į jį atremtą gitarą.

Rotušės ceremonmeisteris, renginio vedėjas Saulius Pilinkus teigė, kad turbūt niekam iš susirinkusiųjų į paminklo atidengimą nėra keista, kodėl jis pastatytas būtent šioje vietoje.  Gedimino prospekte, „Brode“, 1965–1980 metais čia vyko „Brodo“ vaikų judėjimas, kurio vienu iš lyderių buvo maestro, Nacionalinės premijos laureatas V.Kernagis.

„Norisi, kad jie (anapilin išėję kūrėjai – aut. past.) ir tam tikru materealiuoju būdų būtų su mumis ne tik savo įrašuose, tekstuose, kuriuos galima skaityti, bet ir objektuose, ant kurių atsisėdus, pritūpus galima įsivaizduoti, kad jie yra šalia“, – teigė S.Pilinkus.

Paminklinio suoliuko atidarymo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus meras Artūras Zuokas, vardinės V.Kernagio gitaros laureatai Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis, Domantas Razauskas, idėjos autoriai ir kiti su šia iniciatyva susiję asmenys.

Paminklinį suoliuką sukūrė skulptorius Danielius Sodeika ir architektas Rimvydas Kazickas. Idėja įamžinti V.Kernagio kūrybos kelio pradžią – pasisėdėjimus grojant gitara Gedimino prospekte – kilo jo sūnui Vytautui Kernagiui jaunesniajam maždaug prieš trejus metus.

Šis suoliukas yra pagamintas privačių asmenų – V.Kernagio draugų ir bendraminčių – lėšomis. 

„Svarbu, kad šis suoliukas įkvėptų dar ne vieną žmogų siekti tapti svajotoju, kūrėju, tiesiog geru žmogumi, kokiu buvo maestro Vytautas. Džiugu, kad šis suoliukas žiūri į konservatorijos pastatą. Ten – tvarka, reikalavimai, dėstytojai, profesūra. O čia – laisvė, ta laisvė, kurią Vytautas atnešė į kiekvieno mūsų širdį, vidų ir galvas“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės meras A.Zuokas. 

Tokio pat dizaino, kaip ir šioje skulptūroje vaizduojamas, suoliukai miesto gatvėse stovėjo 7-ajame, 8-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir yra paskelbti kultūros paveldo objektais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min