Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 20:23

„Magišką vaistą“ nuo vėžio reklamuoja mirusio vyro vardu?

Vyras, internete įvardijamas D.McDonaldu
Healthwatch.eu nuotr. / Vyras, įvardijamas D.McDonaldo vardu

Socialiniuose tinkluose dalijamasi naujiena apie kviečių želmenų sultimis skrandžio vėžį išsigydžiusį vyrą iš Airijos. Tačiau patikimos informacijos apie magišką pagijimą nėra ir gali būti, kad vyras mirė prieš ketverius metus.

Tinklalapyje pukuotukas.com dalijamasi publikacija, pavadintina „Tai išgelbėjo jam gyvybę – jis išsigydė 4 stadijos vėžį! Neįtikėtina išgijimo istorija“.

15min nuotr./Pukuotukas.com publikacija
15min nuotr./Pukuotukas.com publikacija

Pasakojama, kad į aštuntą dešimtį įkopęs Danny McDonaldas iš Airijos Dunafo regiono sunkią ligą išsigydė vartodamas želmenų sultis. Pabrėžiama, kad vyras atsisakė medikų siūlymų gydytis, taikant chemoterapiją.

Nuoroda feisbuke pasirodė šių metų vasarą, tačiau aktyviai dalytis ja pradėta pastarosiomis dienomis.

Geltonosios spaudos produktas

Nors pukuotukas.com nenurodo, iš kur sužinojo apie D.McDonaldo pagijimo istoriją, informacijos apie šį atvejį elektroninėje erdvėje – apstu. Įrašų apie stebuklingai pagijusį airį būta jau 2013 m.

Panašu, kad Lietuvoje pirmieji istorija pasidalijo paranormal.lt administratoriai, apie D.McDonaldo išgijimą pasakoję 2016 m. lapkritį.

Jei manęs klaustų, ar rekomenduočiau pacientams gydytis želmenų sultimis, tai tikrai ne.

Želmenų sultimis išsigydžiusio vyro istoriją pasakoja išimtinai alternatyvią mediciną proteguojantys tinklalapiai. Pavyzdžiui, naturalnews.com, pagarsėjęs sąmokslo teorijų ir netikrų naujienų sklaida. Tinklalapyje taip pat galima įsigyti produktų iš kviečių želmenų.

Pirminiu informacijos šaltiniu nurodomas bulvarinis Airijos laikraštis „Sunday World“. Nė vienas tinklalapis nepateikia nuorodos į „Sunday World“ publikaciją.

Susisiekėme su airių laikraščio redakcija, tačiau atsakymo, ar „Sunday World“ išties rašė apie D.McDonaldo istoriją, kol kas negavome.

15min nuotr./Pranešimas apie mirtį
15min nuotr./Pranešimas apie mirtį

Informacijos apie stebuklingą vyro iš Airijos išgijimą patikimose, informaciją ir šaltinius tikrinančiose, žiniasklaidos priemonėse neaptikome.

Pranešimas apie mirtį

Ieškant informacijos apie D.McDonaldo pasveikimo istoriją, aptikome pranešimą apie Danny McDonaldo iš Airijos Dunaffo regiono mirtį. Teigiama, kad 2015 m. gegužę vyras mirė Donegalo senelių prieglaudoje Klonmanio miestelyje.

Negalime 100 proc. teigti, kad pranešime kalbama apie tą patį D.McDonaldą, tačiau Dunaffo regioną ir Klonmanį skiria vos 6 kilometrai, o miestelis yra artimiausia gyvenvietė nuo Dunaffo regiono, kuriame daugiausia – vienkiemiai.

15min nuotr./Atstumas tarp Dunaffo ir Klonmanio
15min nuotr./Atstumas tarp Dunaffo ir Klonmanio

Informacijos apie vyro istoriją galima aptikti italų, ispanų, turkų, rumunų, vokiečių ir kitomis kalbomis. Informacijos šaltinis nenurodomas visai arba nukreipiama į „Sunday World“.

„Žmonės – laisvi rinktis“

Amerikos vėžio draugijos teigimu, nėra mokslinių įrodymų, leidžiančių teigti, kad kviečių želmenų sultys gydo ar užkerta kelią susirgimams vėžiu. Teigiama, kad yra užfiksuota pavienių atvejų, kai želmenų sultis vartoję asmenys pranešė apie sumažėjusius auglius, tačiau tai nėra patvirtina klinikiniais tyrimais.

Kitaip tariant, nėra užfiksuota, kad mokslininkams būtų pavykę aptikti gydomąsias želmenų sulčių savybes kontroliuojamuose laboratoriniuose tyrimuose. Tuo tarpu mokslinis metodas remiasi nuostata, kad identišką tyrimą atlikę skirtingi mokslininkai gaus tą patį rezultatą.

15min nuotr./Publikacija Naturalnews.com
15min nuotr./Publikacija Naturalnews.com

Medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė Edita Gavelienė 15min paaiškino, kad visavertė mityba turi įtakos vėžio raidai ir tai yra įrodyta tyrimais. Tačiau nėra įrodymų, kad poveikį turi išskirtinai vieno produkto vartojimas.

„Kalbant apie skrandžio vėžį, yra labai daug veiksnių, kurie daro įtaką ligos raidai. Jei manęs klaustų, ar rekomenduočiau pacientams gydytis želmenų sultimis, tai tikrai ne“, – sakė E.Gavelienė.

Pasak gydytojos, žmonės yra laisvi rinktis, kaip ir kuo gydytis, o patekę į jautrią situaciją gali priimti įvairiausių sprendimų.

Vis dėlto E.Gavelienė pataria, kad prieš priimant sprendimą būtina pasitarti su gydymą išmanančiu medicinos atstovu, kuris galėtų įvardyti visas įmanomas gydymosi galimybes.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min