Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mainais už Seimo palyginimą su mėšlu S.Stoma pakrikštytas mėšvabaliu

S.Stoma
Redo Vilimo/BFL nuotr. / S.Stoma
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimą mėšlu išvadinęs parlamentaras Saulius Stoma parlamento etikos sargų posėdyje ypač daug pylos gavo nuo savo bendražygių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai priklausančių Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) narių. Beje, etikos sargai svarstydami ir patys nevengė aštrių kalbų.

Komisija trečiadienį svarstė klausimą pavadinimu „Dėl Seimo narių tarpusavio santykių“. Vienas iš svarstomųjų buvo S.Stoma, televizijos laidoje Seimą pasakęs: „Šitas Seimas yra mėšlas.“ S.Stoma etikos sargams sakė, kad tai buvo tiesiog metafora: laidos dalyviams esą buvo įteikta gėlių vazonėliuose, todėl jis esą palygino dovaną su Seimu. Jis teigė norėjęs pasakyti, kad kaip iš mėšlo gali išaugti geras augalas, taip dabartinis parlamentas gali tapti puikus, jei visuomenė tinkamai jį kontroliuos. S.Stoma netgi atsinešė minėtą gėlę pademonstruoti. Ji buvo nugeibusi, mat, kaip prisipažino parlamentaras, jos neprižiūrėjo.

„Kalbėkite visada asmeniškai, nes jūs galite įžeisti kitus Seimo narius“,  – komentavo EPK narys ir frakcijos bendražygis Vytautas Bacevičius. Kitas TS-LKD narys Julius Dautartas leido suprasti manąs, kad S.Stoma savo pasisakymu siekė pigios reklamos, nors ir taip yra garsus žmogus: „Man visiškai patinka tas žodis, bet aš laikau save kažkokiu grumstu. Jūs ir taip esate garsus žmogus, ir taip kiekvienas jus pažįsta gatvėje, nejaugi jūs norite būti dar populiaresnis?“

Gerbiamieji komisijos nariai, nepykite, jei jūs matote gėles, tai nereiškia, kad visi sugeba jas matyti.Dar viena konservatorė Rūta Rutkelytė kolegoms užminė mįslę: ką vasaros dieną pievoje mato bitė? Nuskambėjus atsakymui „gėlę“, ji perklausė, ką toje pačioje mato musė. Po stojusios pauzės vėl tęsė: „Tai galite įsivaizduoti, ką mato šūdvabalis. Ir aš manau, kad jis negali matyti gėlių. Tiesiog jo prigimtis to neleidžia.“ Pasak Seimo narės,  žmogus pats renkasi, kuo būti: bite, muse ar „tuo šūdvabaliu“. Tuomet vėl kreipėsi į komisiją: „Gerbiamieji komisijos nariai, nepykite, jei jūs matote gėles, tai nereiškia, kad visi sugeba jas matyti."

Liberalcentristas Vytautas Bogušis kalbėjo apie demokratiją ir visų teises išdėstyti savo nuomonę: „Lygiai taip, kaip S.Stoma turėjo teisę Seimą išvadinti mėšlu, taip aš turiu teisę patį S.Stomą pavadinti šūdvabaliu.“

EPK nariai S.Stomą beveik vienbalsiai pripažino pasielgus neetiškai ir pažeidus Valstybės politikų elgesio kodeksą. Susilaikė tik „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narė Ona Juknevičienė. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min