Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maisto bankas” jau veikia Klaipėdoje

Paskutinę dieną galiojančius maisto produktus iš 15 sostinėje įsikūrusių IKI parduotuvių surenka „Maisto banko“ automobiliai. Iki pietų tie produktai atitenka skurstantiems.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Paskutinę dieną galiojančius maisto produktus iš IKI parduotuvių surenka „Maisto banko“ automobiliai. Iki pietų tie produktai atitenka skurstantiems.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paramą maisto produktais teikiantis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas” Klaipėdoje jau turi sandėlį ir čia pradėjo nuolatinę veiklą.

Pirmadienį Klaipėdoje viešėjusi fondo direktorė Deimantė Žebrauskaitė uostamiesčio merui Rimantui Taraškevičiui pristatė fondo planus. Jau nuo lapkričio Nemuno gatvėje veikiantį sandėlį oficialiai ketinama atidaryti vasario 18 dieną.

„Svarbu kiek įmanoma efektyviau paskirstyti maistą, nes iš Vilniaus vežti produktus į vakarų Lietuvą gana sudėtinga, dėl to nusprendėme čia pradėti veiklą”, - sakė ji.

Šiuo metu kasdien fondo transportas vyksta į kai kurių prekybos centrų parduotuves, surenka besibaigiančius galioti produktus ir juos perduoda „Caritui”, Raudonajam kryžiui, kitoms organizacijoms, kurios rūpinasi skurdžiai besiverčiančiais žmonėmis. Vien iš IKI prekybos tinklo kasdien Klaipėdoje gaunama produktų už 4-5 tūkst. Lt. Planuojama, kad per metus vien šis prekybos tinklas paaukos maisto už 1 mln. Lt.

Daugės paramos

Pasak direktorės, tikimasi, kad atidarius sandėlį socialiai remtini Klaipėdos gyventojai galės gauti daugiau paramos maistu.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Maisto banko“ direktorės Deimantės Žebrauskaitės teigimu, žmonių, kuriems reikalinga parama maisto produktais sparčiai daugėja.
J. Kalinsko / D. Žebrauskaitė viliasi, kad paramos gaus daugiau klaipėdiečių.

„Kitas svarbus dalykas, mes teikiame paramą maisto produktais bendradarbiaudami su gamintojais, prekybininkais, tai reiškia, kad skurdžiai gyvenantys žmonės gali gauti įvairesnių maisto produktų,  ne tik trumpo galiojimo maisto produktų. Šiek tiek pilnavertiškiau maitinti šeimą, vaikus. Maisto gamintojams, prekybininkams taip pat yra patrauklu su mumis bendradarbiauti, jie daro gerą darbą, atiduoda įmonės produkciją, kuri gal ne visada tinkama pardavimui, bet tinkama vartojimui. Mes  labai skatiname gamintojus neišmesti produktų, atiduoti paramai”, - kalbėjo D.Žebrauskaitė.

Direktorė pasakojo, kad Klaipėda buvo pasirinkta kaip vakarų Lietuvos centras, iš kurio produktai ateityje galės nukeliauti ir į regioną. Palanku čia dirbti pasirodė ir dėl to, kad uostamiestyje veikia nemažai maisto gamintojų, nemažas ir žmonių, kuriems reikalinga parama skaičius. Planuojama, kad šiemet „Maisto banko” produktai pasieks apie 6000 klaipėdiečių.

Šiuo metu Klaipėdoje „Maisto banke” dirba vienas žmogus, ateityje darbuosis trys, jau talkina devyni savanoriai.

Veikia jau 9 metus
Pernai „Maisto bankas” Lietuvoje išdalijo paramos už daugiau kaip 5 mln. Lt.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas” Lietuvoje veikia nuo 2001 metų. Pagrindinis fondo darbas –  teikti paramą maisto produktais. Fondas tarpininkauja tarp gamintojų, prekybininkų ir ne pelno organziacijų, kurios teikia paramą žmonėms.

D.Žebrauskaitė džiaugėsi, kad sunkmečiu bendrovės sutinka teikti paramą savo gaminama produkcija. „Negalime skųstis,  jei palygintume prieš metus, pusantrų, rėmėjai sakydavo: „Na, Lietuva ne Afrika, niekas čia nebadauja”, nesulaukdavome grįžtamojo ryšio. Šiuo metu jei prašome rėmėjų paramos gaminama produkcija, tai tikrai daug daugiau teigiamų atsakymų”, - džiaugėsi „Maisto banko” direktorė. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min