Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 21d. 20:53

„Maisto bankas“ Panevėžyje ne tik maitins, bet ir padės įsidarbinti

Panevežio „Maisto banko“ savanoriai
Panevežio „Maisto banko“ savanoriai

Praėjusiais metais „Maisto banko“ savanoriai išdalijo virš 7 tūkst. tonų maisto už daugiau nei 11 mln. eurų. Šiemet skurstantiems jau paaukota virš 6,4 tūkst. tonų maisto. 17 metų Lietuvoje veikiantis labdaros ir paramos fondas ne tik dalija maistą skurstantiems, bet ir padeda spręsti aktualias regionų socialines problemas.

Jau aštuonerius metus „Maisto banko“ Šiaulių-Panevėžio padaliniui vadovaujanti Asta Čeponienė ne tik teikia paramą maistu nepritekliuje gyvenantiems žmonėms, bet sprendžia ir kitas socialines regiono problemas bei padeda savanoriams atrasti save.

„Pradėjusi studijuoti socialinį darbą jau savanoriavau tarptautinėje organizacijoje „Caritas“. Ši veikla mane paskatino savo ateitį sieti su savanoryste, todėl aktyviai dirbau bei tobulėjau šioje srityje. Baigusi studijas atsidūriau „Maisto banke“, – apie veiklos pradžią pasakoja pašnekovė.

Asm. arch./Asta Čeponienė
Asm. arch./Asta Čeponienė

Ne tik dalina maistą

Dirbdama šioje organizacijoje moteris pastebėjo, kad dauguma lietuvių yra girdėję apie „Maisto banką“, bet nežino, jog organizacijos veiklos spektras kur kas platesnis nei tik maisto dalinimo akcijos.

„Nors svarbiausias „Maisto banko“ darbas – išvengti tinkamų vartoti produktų švaistymo, surenkant maistą iš prekybos tinklų ir perduodant skurdžiai gyvenantiems, mes padedame spręsti ir kitas socialines problemas. Pavyzdžiui, pradedame įgyvendinti projektą, skirtą padėti atskirtį patiriantiems senjorams integruotis į visuomenę“, – sako A. Čeponienė.

Šis projektas įgyvendinamas pagal LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamą priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Jam vykdyti iš Europos Sąjungos (ES) fondų ir bendrojo finansavimo lėšų buvo skirti 19 tūkst. 554 eurų. Projekto vertė – 22 tūkst. 164 eurų.

Finansavimas skirtas ir dar 38-ių Bendruomenės inicijuotų vietos plėtros strategijų įgyvendinimui. Gautos lėšos per miesto vietos veiklos grupę (VVG) paskirstomos vietos bendruomenių rengiamiems socialiniams projektams, kuriais siekiama mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, skatinama savanorystė, gyventojų įsitraukimas į bendruomenės veiklą.

Projekto metu vyresnio amžiaus žmonės bus ne tik pamaitinami, bet ir konsultuojami socialinės paramos bei užimtumo klausimais.

Nauda – ir senjorams, ir savanoriams

Projekto metu vyresnio amžiaus žmonės bus ne tik pamaitinami, bet ir konsultuojami socialinės paramos bei užimtumo klausimais. Anot A. Čeponienės, šis projektas bus naudingas tiek senjorams, tiek savanoriams, kurie turės galimybę pasisemti vertingos patirties.

„Projekto idėja kilo socialiniams darbuotojams paprašius Panevėžyje padėti pagerinti darbingų vyresnio amžiaus asmenų padėtį darbo rinkoje. Tikime, kad tik sočiai pavalgęs žmogus gali nuveikti daugiau – aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime“, – sako pašnekovė.

A. Čeponienė pasakoja, jog mėnuo iki projekto buvo gana įtemptas – vyko savanorių mokymai ir supažindinimas, kontaktavimas su vietos bendruomenėmis bei projektų partnerių informavimas.

„Su savanorių bendruomene jau kurį laiką gana aktyviai dirbome – informavome apie projektą, planavome jo eigą, dėliojomės įvairius aspektus. Ateityje atsiras galimybė įsitraukti ir naujiems savanoriams. Skatinti savanorystę – vienas mūsų prioritetų“, – apie pasakoja pašnekovė.

Maisto banko savanoriai
Maisto banko savanoriai

Savanoriai atranda patinkančias veiklas

„Maisto bankas“ beveik visose vykdomose veiklose remiasi savanorių pagalba, todėl, nuolatinių darbuotojų yra vos kelios dešimtys.

Vien Panevėžyje beveik kiekvieną savaitę dirba 14 savanorių – jie padeda ne tik sandėliuoti prekes, bet ir administruoti veiklą. Pašnekovė teigia, jog dėl plataus fondo veiklų spektro, čia kiekvienas gali atrasti mėgstamą veiklą, o „Maisto banko“ tikslas – jiems padėti įgyti patirties ir realizuoti save.

Savanoriauti nori labai įvairūs žmonės, o jų pagalbos reikia visose srityse.

„Savanoriauti nori labai įvairūs žmonės, o jų pagalbos reikia visose srityse. Atsižvelgdama į savanorių gebėjimus, pasiūlau veiklas, kuriose jie galėtų save išbandyti. Projektai labai įvairūs, todėl darbų spektras platus, o visiems, atradusiems patinkančią veiklą, pasiūlome pasirašyti sutartį ir pasilikti ilgiau.

Savanoriai aukoja savo laiką be atlygio, todėl ypač daug dėmesio reikia skirti jų motyvacijai. „Maisto bankas“ šiam tikslui nuolat ieško originalių būdų. Vykdomos įvairios kampanijos, daug dėmesio skiriama informacijos sklaidai socialiniuose tinkluose, televizijoje“, – pasakoja pašnekovė.

Vietos veiklos grupės

Vietos veiklos grupės – kas tai, kam jos skirtos ir kuo gali jums pasitarnauti?

Vietos veiklos grupių žemėlapis

Žemėlapyje galite rasti miestų vietos veiklos grupes, kurių vietos plėtros strategijoms jau skirtas finansavimas. Renkite projektus ir prisidėkite prie pokyčių.

VRM
VRM

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min