TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maisto produktų tiekėjai Vilniaus darželiams: po tėvų skundų keičiami gamintojai

Darželis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darželis
Šaltinis: 15min
0
A A

Maisto produktus Vilniaus vaikų darželiams suskubo teisintis dėl savo produktų kokybės. Esą abejonių sukėlusių gamintojų produkciją keičia kitų įmonių gaminiai. Tokį pranešimą bendrovė išsiplatino praėjus parai po to, kai Lietuvos tėvų forumo atstovai pareiškė, kad jų vaikai maitinami nekokybišku maistu.

Vienam iš Vilniaus darželių centralizuotai tiekiamų maisto produktų tyrimus laboratorijoje užsakę Lietuvos tėvų forumo atstovai antradienį pareiškė, kad gauti rezultatai jiems kelia susirūpinimą. Esą maisto kokybė būtų geresnė, jeigu pirkimai būtų mažiau centralizuoti. Tuomet tiekėjų būtų daugiau, jie labiau stengtųsi.

Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė teigė, kad iš Vilniaus darželio „Varpelis“ paimtų maisto produktų tyrimai atskleidė įvairių trūkumų. Pavyzdžiui, piene buvo mažiau baltymų, nei nurodyta ant pakuotės, piene ir varškėje rasta bakterijų, kurių neturėtų būti ar leidžiami mažesni kiekiai nei buvo rasta. Pieniškose dešrelėse ir dešroje rasta krakmolo, kurio neturėtų būti aukščiausios kokybės produktuose, kokie pagal pakuotę turėjo būti tirtieji. Pasak V.Kurpienės, vaikams neturėtų būti duodami ir produktai su skonio stiprikliais. 

Kol abejonių sukėlę gamintojai neįrodys, kad jų produkcija kokybiška, atitinka visus teisės aktuose nurodytus reikalavimus, vaikų darželiams ji nebus tiekiama, – teigė Audronė Tendzegolskienė. 

Vilniaus vaikų darželiams maisto produktus tiekia bendrovė „Pontem“. Jos išplatintame pranešime teigiama, kad vykstant tyrimui jau imtasi priemonių: „abejonių sukėlusi gamintojų produkcija bus keičiama kitų įmonių gaminiais“. Tai palies pieno, mėsos produktus, uogienę.

„Reaguojame į bet kokią abejonę dėl vaikams tiekiamo maisto kokybės, todėl jau nuo vasario 6 dienos vaikų darželiams pristatysime kitų gamintojų pieno ir mėsos produktus. Kol abejonių sukėlę gamintojai neįrodys, kad jų produkcija kokybiška, atitinka visus teisės aktuose nurodytus reikalavimus, vaikų darželiams ji nebus tiekiama“, – teigė įmonės generalinė direktorė Audronė Tendzegolskienė. 

Direktorė tvirtino, kad kartu su gamintojais bandoma aiškintis dėl Tėvų forumo nurodytų pažeidimų. Pasak A.Tendzegolskienės, maisto produktus jau tiria ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Paaiškėjus šių tyrimų rezultatams, bus sprendžiama, kurių gamintojų produktai toliau bus tiekiami Vilniaus miesto darželiams.  

Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktoriaus Gintaro Alfonso Petronio teigimu, šiuo metu yra vykdomas naujas maisto produktų pirkimo Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms atviras konkursas. Konkurso sąlygose esą numatyta, kad savivaldybė galės reikalauti tiekėjo sąskaita atlikti maisto produktų kokybės laboratorinius bandymus siekiant įsitikinti, kad tiekėjo tiekiamų produktų sudėtis ir kiti rodikliai atitinka Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktuose nustatytus reikalavimus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min