Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 22:57

Maisto saugos specialistai pataria tinkamai apdoroti šaldytus pusgaminius

„Judex“ koldūnai išimami iš prekybos tinklų
15min nuotr. / „Judex“ koldūnai išimami iš prekybos tinklų
Po pranešimų apie rastas bakterijas „Judex“ gaminamuose šaldytuose maisto produktuose maisto saugos specialistai perspėja, kad bet kokius pusgaminius svarbiausia yra tinkamai paruošti. Pasak jų, dažnu atveju salmoneliozę ar ešerichiozę sukeliančios bakterijos gali veistis netinkamai laikant maistą šaldytuve.

Veterinarijos inspektoriai, praėjusią savaitę bendrovėje „Judex“ atlikę patikrinimą, nustatė pažeidimų – kai kuriuose parduoti paruoštuose įmonės koldūnuose buvo užkrečiamųjų ligų bakterijų. Įmonei uždrausta šiuos produktus gaminti ir tiekti į rinką.

„Tai yra bakterijos, kurios mus pasiekia per fekalinę taršą – neplautos rankos, jeigu jomis užterštas maistas ruošos metu, taip pat gyvūninės kilmės maistas, jeigu tai yra apdirbimo metu nepilnai sutvarkoma, ir nereikėtų atmesti augalinės kilmės produktų, kadangi yra tręšiami laukai“, – aiškina Nacionalinės sveikatos priežiūros tyrimų laboratorijos mikrobiologijos specialistas Artūras Barauskas.

Mikrobiologijos specialistai sako, kad visus pirktus pusgaminius svarbu tinkamai paruošti, naudotis ant pakuotės pateikiamomis instrukcijomis, tačiau itin svarbios ir pusgaminių laikymo sąlygos.

„Tam, kad jas (bakterijas – LRT.lt) tikrai pražudytume, reikia tinkamai apdoroti, turi būti tinkama temperatūra, reikiamas laikas. Jei šiek tiek apskrudinsime, tai ta temperatūra nepasieks reikiamo lygio, pavyzdžiui, koldūno centre, tokiu atveju bakterija gali išlikti gyvybinga ir valgant mes galime susirgti“, – sako A. Barauskas.

Pagal Europos teisės aktus, visi maisto produktai skirstomi į gaminius ir pusgaminius. Pusgaminiuose yra leidžiamos tam tikros bakterijų, mikroorganizmų, pavyzdžiui, žarninių lazdelių, normos, kurios nekenkia sveikatai.

„Pavyzdžiui, pusgaminiuose, mėsos pusgaminiuose, šiuo atveju koldūnuose, blyneliuose negali viršyti daugiau kaip 5000 gramų į vienetą. Jūsų minėta salmonelė yra saugos kriterijus – jų negali būti net ir pusgaminiuose, todėl ją nustačius net ir pusgaminiuose yra produktas atšaukiamas iš rinkos, išimamas iš prekybos tinklų, informuojami vartotojai, kad jų nenaudotų“, – aiškina Maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos sk. vedėjas Mantas Staškevičius.

Didžiųjų prekybos tinklų duomenimis, po pranešimų apie rastas bakterijas „Judex“ produkcijoje, šaldytų pusgaminių pardavimai nesumažėjo, pirkėjai tiesiog renkasi kitų įmonių prekes.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min