Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Majauskas: Stebina buvusio Vyriausybės vadovo klaidos

Šaltinis: 15min
0
A A

Ministro pirmininko ekonomikos ir finansų patarėją Mykolas Majauskas pirmadienį išplatintame pranešime spaudai išreiškė savo nuostabą dėl buvusio ilgamečio Vyriausybės vadovo A. Brazausko šeštadienį viešai išsakytų palyginimai, kad neva dėl mažesnių mokesčių 2007-2008 metais į valstybės biudžetą buvo surenkama 20-24 mlrd.Lt, o šiemet esą bus surinkta dvigubai mažiau nei anksčiau.

Anot premjero patarėjo M. Majausko, labai keista girdėti, kai A. Brazauskas lygina skirtingus dydžius, apsirinka daugiau nei 6 mlrd. Lt. ir tuo remiantis padaro klaidingas išvadas.

„Finansų ministerijos duomenimis, valstybės biudžeto pajamos iš mokesčių 2007 m. siekė – 15,6 mlrd. Lt, o 2008 m. – 17,9 mlrd. Lt., o minimi 20 ir 24 mlrd. Lt. apima ir ES bei specialiąsias lėšas. Šiemet, patikslinus biudžetą, iš mokesčių planuojama surinkti 12,3 mlrd. Lt., tačiau visos planuojamos 2009 m. biudžeto pajamos, kartu su ES ir specialiosiomis lėšomis yra 20,8 mlrd. litų. Tad derėtų lyginti tuos pačius dydžius – jei lyginame mokestines valstybės biudžeto pajamas, ES ir specialiosios lėšos neturėtų būti įskaičiuojamos“, – pažymėjo M. Majauskas

„Stebina ir tai, kad A. Brazauskas pateikia vertinimus, tarsi ekonomikos krizės nebūtų. Lyginti biudžeto pajamas 2007–2008 m. laikotarpiu, kai ir pasaulio, ir mūsų šalies ekonomika dar išgyveno spartų (nors ir netvarų) augimą, su pajamomis visuotinio ekonominio nuosmukio metu ir piktintis, kad dabar pajamos mažesnės, yra nepagrįsta ir neteisinga“, – teigė M. Majauskas.

Finansų ministerijos specialistų atlikti skaičiavimai rodo, kad dėl įvykdytos mokesčių reformos į valstybės biudžetą šiais metais papildomai planuojama surinkti apie 1,5 mlrd. Lt pajamų. Kitaip tariant, jeigu nebūtų įvykdyta mokesčių reforma, šiemetinis biudžeto deficitas būtų atitinkamai didesnis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min