TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Albertas Daugirdas: „Lietuvoje besigydantys ukrainiečiai yra tikri savo šalies patriotai“

Parama ukrainiečiams kariams
Parama ukrainiečiams kariams
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 11 d. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje besigydančius ukrainiečius karius savanorius aplankė Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus (LKKSS VAS) valdybos pirmininkas atsargos majoras Albertas Daugirdas. Susitikęs su ukrainiečiais, atsargos majoras kariuomenės kūrėjų ir karių vardu perdavė jiems už LKKSS VAS ir Afganistane tarnavusių karių lėšas nupirktas karines uniformas ir batus.

„Turime daug ko iš šių žmonių pasimokyti: drąsos, ryžto, atsidavimo ir pasiaukojimo. Tai tikri savo šalies patriotai, nepabijoję šaliai sunkiu metu imti ginklą ir kovoti,“ – apie ukrainiečius kalbėjo atsargos majoras Albertas Daugirdas.

„Ukrainiečiai, kurie buvo sužeisti gindami savo šalį, yra verti didžiausios pagarbos, tad jų pageidavimas turėti naujas uniformas, mūsų Sąjungos nariams buvo garbės reikalas,“ – apie Lietuvoje gydomus ukrainiečius kalbėjo atsargos majoras Albertas Daugirdas. Atsargos karininkas, pabendravęs su ukrainiečiais, taip pat pažymėjo, kad nepaisant to, jog dauguma jų greičiausiai jau negalės sugrįžti į rikiuotę, tačiau širdyse – visi jie išliks kariai, pasiryžę aukotis vardan kitų ir savo šalies.

Parama ukrainiečiams kariams

kariuomeneskurejai.lt nuotr./Parama ukrainiečiams kariams

Nepaisant to, jog dauguma jų greičiausiai jau negalės sugrįžti į rikiuotę, tačiau širdyse – visi jie išliks kariai, pasiryžę aukotis vardan kitų ir savo šalies.

Susitikime A. Daugirdas taip pat pasidalino ir savo patirtimi, kaip 1991 metais prisidėjo prie šalies nepriklausomybės išsaugojimo, su kokiais sunkumais teko susidurti kuriant Lietuvos kariuomenę. Ukrainiečiai papasakojo su kokiais sunkumais jiems teko susidurti Ukrainos rytuose, pasidalino mūšiuose įgyta patirtimi ir palinkėjo, kad panaši situacija nepasikartotų Lietuvoje.

Be LKKSS VAS narių ir jų draugų surinktų lėšų (2633 Lt), rugsėjo mėnesį Vilniaus apskrities skyriui perduoti ir du tūkstančiai Jungtinių Amerikos valstijų dolerių.

Šias pinigines lėšas daugelio Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėse tarnavusių karių vardu perdavė paskutiniosios – PAG-17 pamainos štabui vadovavęs majoras Darius Bernotas.

,,Tiek PAG-17, tiek ir ankstesnių rotacijų Lietuvos kariai petys į petį tarnavo su Ukrainos kariuomenės kariais Goro provincijoje Afganistane. Vienas iš faktorių, lėmusių  sėkmingą šios misijos įvykdymą, neabejotinai buvo ir Ukrainos karių profesionalumas bei atsidavimas užduoties įvykdymui. Pastaruoju metu parama reikalinga Ukrainos kariams, tad daugelio PAG rotacijų vadai palaikė iniciatyvą paaukoti dalį PAG karių gerovei plėtoti nepanaudotų lėšų Ukrainos kariams paremti, tokiu būdu simboliškai, nekarinėmis priemonėmis, pagelbstint jiems“, – perduodamas pinigus tuomet kalbėjo mjr. D. Bernotas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min