Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maltoje anglų kalbos galėję mokytis Seimo darbuotojai tobulinsis Londone

Londonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londonas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paviešintos valstybės institucijų valdininkų kelionės į egzotiškus kraštus pakeitė Seimo kanceliarijos tarnautojų tobulinimosi planų geografiją: dvi dešimtys parlamento valdininkų, kalbos įgūdžius galėjusių tobulinti Maltoje, mokytis vyks į Londoną, rašo „Lietuvos žinios“.

Pasak dienraščio, Seimo pirmininkė Irena Degutienė kanceliarijai primygtinai rekomendavo atsisakyti visų neigiamas asociacijas žmonėms galinčių sukelti kelionių.

„Seimo pirmininkė paprašė, kad būtų parenkamos tik tos šalys, kuriose anglų kalbos būtų mokomasi atsakingai, kad tai iš tiesų būtų kvalifikacijos kėlimas ir neliktų jokių galimybių abejoti, jog tai turistinės ar poilsinės kelionės“, – pabrėžė Seimo pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

Nors parlamento pirmininkė, anot atstovo, į tokius Seimo kanceliarijos reikalus nesikiša, šiuo atveju ji reagavo į „konkrečią žinią, kad tokios kelionės yra numatytos“.

Pasitobulinti užsienyje Seimo kanceliarija darbuotojus siunčia pagal projektą, finansuojamą Europos Sąjungos (ES) lėšomis. Teigiama, kad toks projektas ypač naudingas artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES. Pasak Seimo kanclerio Jono Mileriaus, 25 kanceliarijos darbuotojai mokosi anglų, 5 – prancūzų kalbos. Konkursą mokymams organizuoti laimėjusi įmonė anglų kalbos įgūdžius valdininkams pasiūlė tobulinti Didžiojoje Britanijoje, šalia Londono, bei Maltos užsienio kalbų mokymo centruose, prancūzų – Prancūzijoje, Paryžiuje.

Anot kanclerio, ir Seimo vadovė, ir jis pats prašęs organizatorių Maltos, kaip mokslų vietos, nesiūlyti, bet šie neva neatsižvelgė į pageidavimus. Rugpjūčio viduryje grįžęs iš atostogų J.Milerius teigė „griežtai pareikalavęs, kad Malta būtų atšaukta“. Taip esą pasielgta siekiant išvengti pasirinkimo „intrigos“ – norėta, kad visi mokytųsi vienoje vietoje. Dar viena priežastis, pripažino kancleris, buvusi ta, kad Malta daugeliui žmonių labiau asocijuojasi „su poilsiu nei mokslu“.

J.Mileriaus žiniomis, ir Didžiojoje Britanijoje, ir Maltoje esantys mokymo centrai pagal dėstymo kokybę ir programas vertinami vienodai.

BNS primena, kad pastaruoju metu kritiškų vertinimų sulaukė Ministro pirmininko tarnybos (MPT) atstovų vizitas į Naująją Zelandiją semtis valstybės valdymo patirties bei Vidaus reikalų ministerijos (VRM) valdininkų anglų kalbos kursai Maltoje.

Rugpjūtį kilo skandalas paaiškėjus, jog MPT vicekanclerio Giedriaus Kazakevičiaus ir Strateginio valdymo departamento planavimo ir stebėsenos skyriaus vadovės Eglės Rimkutės išvyka į Naująją Zelandiją kainavo 30-40 tūkst. litų. Iš pradžių MPT vadovybė aiškino, kad ši kelionė buvo finansuojama ES lėšomis, tačiau už jų administravimą atsakinga Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) atsisakė apmokėti minėtos komandiruotės išlaidas, nes, jos vertinimu, nebuvo ko ten vykti.

Po skandalo dėl komandiruotės G.Kazakevičius pasiprašė grąžinamas į diplomatinę tarnybą, o MPT dėl to bus atliekamas auditas.

Neseniai taip pat pranešta, kad keturi VRM darbuotojai savaitei išskrido į Maltą mokytis anglų kalbos. Anot dienraščio „Lietuvos žinios“, intensyviausi kursai šioje mokykloje trunka šešias valandas per dieną, o popiet, pasibaigus kursams, klausytojams siūlomos įvairios pramogos – nardymas, ekskursijos, paplūdimys, baseinai, golfas, buriavimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min