Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 11d. 07:50

„Mamų mugėje“ – šimtai savanoriaujančio jaunimo

Kaune mugės pasirengimo darbuose šiandiena savanoriavo apie septyniasdešimt moksleivių.
„Mamų mugės“ nuotr. / Kaune mugės pasirengimo darbuose šiandiena savanoriavo apie septyniasdešimt moksleivių.

Rugsėjo 12 d. (penktadienį) Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega, o rugsėjo 26 d. Vilniuje parodų rūmuose „Litexpo“ duris atvers jau penktoji „Mamų mugė“.

Organizatoriai turi gerų žinių, kad rudens mugės plotai bus dvigubai didesni, tad jie galės priimti dar daugiau tėvelių norimų parduoti išaugtų vaikų rūbelių ir kitų jų auginimui reikalingų daiktų. Plėsti mugę organizatoriai ryžosi sulaukę rimtos talkos. „Mamų mugėje“ darbuosis šimtai moksleivių ir studentų savanorių. Juos šiam darbui subūrė savanorystę Lietuvoje propaguojantys Jurga ir Mindaugas Vidugiriai.

„Mamų mugės“ išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad M.Vidugiris yra lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas, apie savanorystę jau vedęs daugiau nei 200 paskaitų ar užsiėmimų Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigose.

„Savanorystė – tai vis dar keistai priimamas ir suvokiamas žodis Lietuvoje. Kol kas tai labiau panašu į barterinius mainus – aš tau, tu man. Didžioji visuomenės dalis savanorystę vis dar suvokia kaip mados klyksmą ar laiko švaistymą. Tad dirbu todėl, kad savanorystė Lietuvoje taptų norma – lyg valgymas ar alsavimas. Kad žmogus neatlygintinai skirtų savo laiko savanoriškai veiklai“, – sakė M.Vidugiris.

„Mamų mugės“ pradininkė Lietuvoje Jurga Barbora Jauniškienė teigė, kad jaunimo pagalba mugei tiesiog neįkainojama, o tai, kad tiek moksleivių panoro savanoriais padirbėti mugėje, vadina fenomenaliu reiškiniu Lietuvoje.

„Mamų mugės“ pradininkė Lietuvoje Jurga Barbora Jauniškienė teigė, kad jaunimo pagalba mugei tiesiog neįkainojama, o tai, kad tiek moksleivių panoro savanoriais padirbėti mugėje, vadina fenomenaliu reiškiniu Lietuvoje. Iš Marijampolės pasisiūlė kone visa mokykla atvykti ir padėti mugėje surinti prekybinę įrangą, išrūšiuoti, iškabinti rūbelius ir darbuotis pačioje mugėje.

„Iki šiol mamų mugėje savonorėmis būdavo pačios mamos, tačiau dabar suprantu, kad iki tos tikrosios savanorystės mums buvo dar toli. Nepaslaptis, kad daugelis mamų savanoriaudavo tuo tikslu, kad turės galimybę tapti ir pirmosiomis pirkėjomis. O štai jaunimas savanoriaus turėdamas kitą motyvaciją – pasitarnauti idėjai. Tapdami savanoriais jie mokosi kaip dirbti dideliame kolektyve, kaip pasiskirstyti darbais ir netgi, jau padarius paskirtą darbą, patiems pasisiūlyti dirbti kitus darbus, nuolat klausti: „Ką dar galiu padaryti?“, – J. B. Jauniškienė džiaugėsi, kad toks sėkmingas iniciatyvų susijungimas.

J. Vidugirienė, auginanti tris atžalas, sakė, kad jai priimtina mugės idėja, skatinanti protingą ir saikingą vartojimą. „Vaikui augant reikia labai daug daiktų. Nuolat pirkti tik naujus, kai jie tik taip trumpai naudojami ir neracionalu, ir neekonomiška, ir netgi neatsakinga“, – sakė moteris. O jaunimui, įsijungusiam į šį darbą, bus gera patirtis netgi kaip ir būsimiems tėveliams.
 
Šiemet pavasarį „Mamų mugėje“ dalyvavo apie 1 500 šeimų. Mugės asortimentas mušė rekordus. Tėveliai mugėje panoro parduoti net 137 000 įvairių rūbelių, batelių, knygų, žaislų, žaidimų, vėžimėlių, lovelių ir kitų vaikus auginti reikalingų prekių. Organizatoriams per kelias mugės dienas išrūšiuoti, išeksponuoti prekes tapo rimtu iššūkiu, tad jei ne jaunimo savonorystė, mugės plėtra būtų tiesiog nebeįmanoma.

Vilniuje vyksiančiai mugei savanoriai dar renkami. Daugiau informacijos rasite svetainėje www.musumuges.lt

Temos: 1 Mamų mugė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min