Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mantas Adomėnas atskleidė, kas siunčia teroristus į Ukrainą

Ramzanas Kadyrovas ir Adamas Delimkhanovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ramzanas Kadyrovas ir Adamas Delimchanovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mantas Adomėnas įregistravo Seimo nutarimo projektą „Dėl agresijos prieš Ukrainą organizatorių ir rėmėjų“. Nutarime, kuriuo siekiama įtvirtinti Lietuvos valstybės sankcijas asmenims, susijusiems ir dalyvaujantiems rengiant agresiją prieš suverenią Ukrainos valstybę, Seimo narys išvardija asmenis, kurie atsakingi už teroristų siuntimą į Ukrainą.

„Sankcijos veikia – tuo mes vis labiau įsitikiname, – teigia M.Adomėnas. – Mažų mažiausia, ką galime padaryti, kad padėtume Ukrainai – imtis iniciatyvos įvesti sankcijas ir teisiškai persekioti laisvos Ukrainos priešus, žmones, kurie diriguoja jos pareigūnų, karių bei laisvės gynėjų žudymui.“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mantas Adomėnas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mantas Adomėnas

Nutarimu kreipiamasi į Lietuvos Vyriausybę, siūlant pritaikyti draudimo atvykti ir turto įšaldymo sankcijas tiems žmonėms, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie agresijos prieš Ukrainą. Seimo nutarime jau įvardijami aštuoni asmenys, susiję su teroristinių atakų ir karo veiksmų Rytų Ukrainoje organizavimu, kuriems būtų taikomos siūlomos sankcijos. Kaip teigia M.Adomėnas, nemaža tų asmenų dalis – Čečėniją valdančio Ramzano Kadyrovo režimo nariai, įtariami karo nusikaltimais prieš Čečėnijos žmones, o dabar susiję su čečėnų teroristų siuntimu į Rytų Ukrainą.

„Šis sąrašas nėra galutinis. Vėliau, vystantis įvykiams Ukrainoje, šis sąrašas dar galės būti plečiamas ar koreguojamas. Vyriausybei taip pat siūloma kreiptis į Europos Sąjungos Tarybą ir pasiūlyti įtraukti šiuos asmenis į sankcijas reglamentuojančius Europos Sąjungos dokumentus“, – teigia Seimo narys.

Nutarimo priede įvardijami ir aptariami šie aštuoni agresijos prieš Ukrainą organizatoriai ir rėmėjai:

Ramzanas Kadyrovas, Čečėnijos Respublikos vadovas, generolas majoras, atsakingas už Ukrainos suvereniteto pažeidimus, organizuojantis jo pavaldumo ar kontroliuojamų sukarintų grupių siuntimą į Ukrainos teritoriją su tikslu vykdyti teroristines veikas, valstybės institucijų užgrobimus, tyčinius nužudymus, kankinimus, prievartinį žmonių dingimą, įkaitų grobimą, taip pat kitus sunkius nusikaltimus prieš Ukrainos gyventojus ir valstybę.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Batalionas „Vostok“, kuriame pastebėti čečėnai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Batalionas „Vostok“, kuriame pastebėti čečėnai

Vladimiras Proničevas, Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos narys, Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos direktoriaus pirmasis pavaduotojas – Pasienio tarnybos vadas, armijos generolas, atsakingas už Ukrainos suvereniteto pažeidimus, talkinantis sukarintoms grupuotėms, vykdančioms teroristinius aktus, tyčinį žmonių grobimą, įkaitų grobimą, prievartinį žmonių dingimą Ukrainos teritorijoje, dėl užimamų pareigų žinantis, kokius nusikaltimus šios grupuotės daro ir ketina daryti.

Vladimiras Kolokolcevas, Rusijos vidaus reikalų ministras, generolas pulkininkas, atsakingas už Ukrainos suvereniteto pažeidimus, jam pavaldžių specialiosios paskirties SOBR dalinių kariai vykdo teroristines veikas Ukrainos teritorijoje ir kitas itin sunkias ir kitas pasaulio visuomenei nerimą keliančias veikas.

Adamas Delimchanovas, Rusijos Federacijos Federalinio Susirinkimo Valstybės Dūmos narys, Čečėnijos Respublikos saugumo struktūrų karininkas, kuris įvairiais būdais prisideda, kursto ir talkina asmenims, vykdantiems Ukrainos suvereniteto pažeidimus, remia terorizmą Ukrainos teritorijoje, tyčinius nužudymus, kankinimus, prievartinį žmonių dingimą, įkaitų grobimą vykdančius asmenis ir jų grupes, organizuoja kitus sunkius nusikaltimus prieš Ukrainos gyventojus ir valstybę.

Nuotr. iš tsn.ua/Smogikų iš Čečėnijos būrys kerta Ukrainos sieną
Nuotr. iš tsn.ua/Smogikų iš Čečėnijos būrys kerta Ukrainos sieną

Idrisas Gaibovas, Čečėnijos Respublikos parlamento narys, Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikos saugumo struktūrų karininkas, atsakingas už Ukrainos suvereniteto pažeidimus, organizuojantis ir asmeniškai kontroliuojantis sukarintų grupuočių siuntimą į Ukrainos teritoriją su tikslu vykdyti teroristines veikas, valstybės institucijų užgrobimus, tyčinius nužudymus, kankinimus, prievartinį žmonių dingimą, įkaitų grobimą, taip pat kitus sunkius nusikaltimus prieš Ukrainos gyventojus ir valstybę bei koordinuojantis jų veiksmus Ukrainos teritorijoje.

Ruslanas Alkanovas, Čečėnijos Respublikos vidaus reikalų ministras, generolas leitenantas, atsakingas už Ukrainos suvereniteto pažeidimus, jo pavaldume arba kontrolėje esančios pajėgos Ukrainos teritorijoje vykdo teroristines veikas, valstybės institucijų užgrobimus, tyčinius nužudymus, kankinimus, prievartinį žmonių dingimą, įkaitų grobimą, taip pat kitus sunkius nusikaltimus prieš Ukrainos gyventojus ir valstybę.

Ukrainos pasienio tarnybos nuotr./Ukrainos pasienio punktas „Marinovka“ po mūšio su teroristais
Ukrainos pasienio tarnybos nuotr./Ukrainos pasienio punktas „Marinovka“ po mūšio su teroristais

Ibragimas Kultygovas,  Čečėnijos Respublikos parlamento narys, Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikos saugumo struktūrų karininkas, kuris įvairiais būdais prisideda, kursto ir talkina asmenims vykdantiems Ukrainos suvereniteto pažeidimus, remia terorizmą Ukrainos teritorijoje, tyčinius nužudymus, kankinimus, prievartinį žmonių dingimą, įkaitų grobimą vykdančius asmenis ir jų grupes, organizuoja kitus sunkius nusikaltimus prieš Ukrainos gyventojus ir valstybę. Taip pat žinomas karo vardu „Ibby“.

Romanas Ivanovas, Specialiųjų technologijų centro, gaminančio nepilotuojamus skraidymo aparatus Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) prie Rusijos Federacijos Generalinio štabo prie Gynybos ministerijos reikmėms, vadovas, atsakingas už Ukrainos suvereniteto pažeidimus, tiekiant modernią žvalgybinę technologiją, naudojamą remiant terorizmą vykdančias grupes Ukrainos teritorijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min