Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Manto Adomėno iš Seimo nekrapštys

Mantas Adomėnas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mantas Adomėnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentarai nesutiko pradėti kolegos konservatoriaus Manto Adomėno pašalinimo iš Seimo procedūros. „Sveikas protas ir Konstitucinės teisės pažinimas nugalėjo“, – po balsavimo pareiškė M.Adomėnas.

Už M.Adomėno įgaliojimų nutraukimą ketvirtadienį balsavo 49, prieš – 40, susilaikė 18 Seimo narių.

Tokį Seimo nutarimo projektą inicijavęs „tvarkietis“ Andrius Mazuronis teigė esąs įsitikinęs, kad konservatoriui ne vieta parlamente, nes jis laiku neatsisakė su Seimo nario mandatu nesuderinamos veiklos.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) anksčiau nusprendė, kad konservatorius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje  įstatymą. Pasak komisijos, jis „ėmėsi priemonių“ atsisakyti viešosios įstaigos „Demokratinės politikos instituto“ prezidento pareigų, tačiau iki galo to nepadarė. A.Mazuroniui nepatiko, kad už tokį pažeidimą konservatorius buvo tik pabartas.

Kalbėdamas Seime A.Mazuronis priminė, kad M.Adomėnui anksčiau teko aiškintis dėl už įvairias paskaitas bei tyrimus gautus honorarus.

„Visus juos Etikos ir procedūrų komisija pripažino kaip visiškai teisėtus“, – pabrėžė M.Adomėnas. Konservatorius teigė įvykdęs EPK reikalavimą grąžinti iš Švietimo ir mokslo ministerijos kaip honorarą gautus 4 tūkst. litų, kurie buvo sumokėti už lietuvių kalbos ugdymo koncepcijos kūrimą. „Tikrai grąžinau šią savaitę. Pinigus pervedžiau“, – teigė jis. Pasiteiravus, kodėl jis tai padarė tik dabar, konservatorius teigė „kitaip nei žmonės, teisiami už 24 milijonų litų pasisavinimą, negalintis labai greitai sukrapštyti 4 tūkst. litų“.

Diskutuojant dėl A.Mazuronio siūlymo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai pirštu baksnojo į opozicijai priklausančius parlamentarus, kurie esą patys yra įvairių organizacijų nariai. Konservatoriai piktinosi, kad šių šalinti iš Seimo A.Mazuronis kažkodėl nesiūlo.

„Tarkime, Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys. Jis yra UAB „Interneto žinios“ valdybos pirmininkas, organizacijos „Darbas“ valdybos narys. Galiu ir daugiau išvardinti. Kuo čia išsiskyrė M.Adomėnas, jeigu jis tik šiek tiek per ilgai užsibuvo nevyriausybinėje organizacijoje?“, – klausė konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. V.Gapšys į tai atsakė, kad minėtosios bendrovės valdybos narė yra jo žmona, o ne jis.

A.Mazuronis valdantiesiems pasiūlė apskųsti V.Gapšį etikos sargams, kad šie nuspręstų, ar jo dalyvavimas organizacijos „Darbas“ veikloje nesikerta su įstatymais. „Kalbant apie M.Adomėną, aš remiuosi Etikos ir procedūrų komisijos išvada“, – pabrėžė jis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirkininkas Stasys Šedbaras pastebėjo, kad parlamentarai apskritai negali priimti A.Mazuronio teikiamo nutarimo projekto. Jis atkreipė dėmesį, kad prieš imantis spręsti, ar nutraukti Seimo nario įgaliojimus, pirma reikia atlikti jo veiklos tyrimą. „M.Adomėnui turi būti užtikrintas teisingas teisinis procesas, kad būtų aišku, ar jis padarė tai, kuo yra kaltinamas. Dabartinis svarstymas – tėra tuščias laiko gaišimas, tai – teisinis nihilizmas“, – pareiškė jis.

„Tvarkiečio“ A.Mazuronio parengtą nutarimo projektą vertinęs Seimo Teisės departamentas įspėjo, kad jis gali prieštarauti Konstitucijai. Teisininkai taip pat atkreipė dėmesį, kad prieš sprendžiant, ar atimti mandatą iš parlamentaro, pirma reikėtų atlikti jo veiklos tyrimą. Nutarimą svarstęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas A.Mazuronio projekto prieštaravimo Konstitucijai neaptiko. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min