TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampolėje į atmosferą pliūptelėjo sieros vandenilio

Trąšų gamykla
„Arvi“ nuotr. / Trąšų gamykla
Šaltinis: 15min
47
A A

Marijampoliečiams nosį rietė „aitrus, dujas primenantis“ dvokas. Aiškėja, kad Marijampolės oras buvo užterštas dėl technologinių nesklandumų miesto pakraštyje veikiančiame trąšų fabrike. Į atmosferą pliūptelėjo sieros vandenilio. Trąšų gamintojai taršos pliūpsnį pakomentavo paprastai: „Pagadinom orą. Labai atsiprašom.“

Marijampolės gyventojus išgąsdino antradienį nuo ryto miesto ore tvyrantis aitrus kvapas.

„Esu marijampolietis. Nuo ankstaus ryto Marijampolės mieste nesisklaido aitrus kvapas, panašus į dujų. Skambinau į aplinkos apsaugą pasiklausti, kas čia vyksta, man pasakė, kad trąšų fabrike įvyko kažkoks incidentas“, – 15min sulaukė tokio anoniminio laiškelio.
 

„Arvi“ nuotr./Trąšų gamykla
„Arvi“ nuotr./Trąšų gamykla

Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) direktorius Gintautas Česaitis 15min informavo, kad pirmieji signalai apie tai gauti antradienį maždaug 9 val.

„Iš pradžių paskambino iš civilinės saugos skyriaus, netrukus ir kažkoks gyventojas paskambino“, – sakė G.Česaitis.

Jo pradiniais duomenimis, Marijampolės pakraštyje (Gamyklų gatvėje 5) veikiančiame „Arvi Fertis“ trąšų fabrike, kur gamybos proceso metu yra maišomos įvairios medžiagos, viename iš komponentų galėjo būti per daug sieros.

„Kvapas atsirado dėl to, kad medžiaga sieros vandenilio pavidalu išsiskyrė į atmosferą“, – tokio specialistų paaiškinimo sulaukė Marijampolės RAAD vadovas.

Jo supratimu, technologiniai procesai, kurių metu tai atsitiko, vyko naktį arba anksti ryte.

Mat į trąšų gamyklą nuvykus tikrintojams, darbas jau buvo sustabdytas, specialistams net nebuvo iš ko paimti mėginio. Tuo tarpu įvykusios reakcijos kvapus vėjas atnešė į miestą. Po 10 val. ryto, G.Česaičio žiniomis, teršalų kvapas jau nebuvo juntamas.

Koncentruotas sieros vandenilis yra degios ir labai nuodingos dujos.

Prieš 11 val. vieninteliu skelbiamu „Arvi Fertis“ telefonu atsiliepusi darbuotoja suskubo pasakyti, kad „nieko neatsitiko“. Moteris sakė šiuo metu neturinti galimybės sujungti 15min žurnalisto su kažkuo, kas galėtų išsamiau pakomentuoti situaciją. Darbuotoja paprašė perskambinti po 10 minučių, tačiau po to visą pusvalandį ragelio niekas nebepakėlė.

Pasirodžius straipsniui, su 15min žaibiškai susisiekė trąšų gamyklos direktorius Virginijus Štreimikis. Jis užtikrino, kad į atmosferą nepateko jokie nuodai, o tiesiog „negeras kvapas“.

Pasak V.Štreimikio, tai, kas įvyko – tiesiog nedidelis nukrypimas nuo įprastų technologinio proceso parametrų. Darbuotojai įvykio metu nenukentėjo.

„Pagadinom orą. Labai atsiprašom visų gyventojų, kuriems dėl to sukėlėme nemalonių pojūčių“, – kalbėjo gamyklos atstovas.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro atstovai antradienį apie įvykį sužinojo tik iš 15min žurnalistų. Centro vadovė žadėjo pasidomėti esama situacija ir, jei reikės, imtis būtinų priemonių.

Nei Marijampolės apskrities policininkai, nei Marijampolės priešgaisrinės apsaugos tarnybos gelbėtojai jokio įvykio „Arvi Fertis“ įmonėje neregistravo ir netyrė.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min