Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampolės apskrities policijos viršininkas Kęstutis Kalinauskas lieka poste (nuotraukos)

Piketo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Piketo akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Policijos departamente vyko Marijampolės aps. vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Marijampolės aps. VPK) viršininko Kęstučio Kalinausko neeilinė atestacija. Ar minėtas pareigūnas toliau gali eiti savo pareigas, vertino Policijos departamento atestacinė komisija, vadovaujama policijos generalinio komisaro pavaduotojo Sauliaus Skvernelio.

Pasibaigus posėdžiui, komisija vienbalsiai konstatavo, kad Marijampolės aps. VPK viršininkas K.Kalinauskas tinka eiti pareigas, teigiama išplatintame pranešime.

Pasak laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einančio Algirdo Stončaičio, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į daugybę aplinkybių. Komisijos sprendimui įtakos turėjo tai, kad Marijampolės aps. VPK veiklą tyrusi Generalinė prokuratūra, Vidaus reikalų ministerija ir kitos institucijos nenustatė šiurkščių K.Kalinausko pažeidimų. Atsižvelgta ir į tai, kad šių metų gegužės 31 d. policijos generalinis komisaras K.Kalinauskui jau skyrė drausminę nuobaudą – papeikimą.

Marijampolės aps. VPK, remiantis absoliučiais pasiektais darbo rezultatais, yra viena iš geriausiai dirbančių policijos įstaigų, gyventojų pasitikėjimas policija vienas didžiausių ir nuolatos auga. K.Kalinauskas per visą tarnybos laiką (beveik 28 metus), iki šių įvykių, nėra turėjęs nei vienos drausimės nuobaudos. Marijampolės aps. VPK viršininkas į dabartines pareigas paskirtas 2008 m. lapkričio mėnesį 5 metams, tad kol kas neišbuvo nei pusė skirtos kadencijos.

Tačiau komisija taip pat pažymėjo, kad K.Kalinauskas nesugebėjo tinkamai išspręsti užsitęsusio konflikto su Kalvarijos PK pareigūnais, nesiėmė tinkamų priemonių, gautos informacijos analizei bei savalaikių sprendimų priėmimui, kurie užkirstų kelią tolimesniam pareigūnų nepasitenkinimui.

Be to, pasigendama betarpiško bendravimo darbo vietose, būtinas glaudesnis ryšys tarp padalinių vadovų, kai kurie sprendimai vykdomi gana formaliai, tam tikrų trukumų nustatyta Marijampolės aps. VPK personalo veikloje ir valdymo srityje.

Atsižvelgiant į tai, atestacinė komisija K.Kalinauskui pasiūlė:

1. tobulinti vadovavimo stilių, skatinti abipusį (vadovų ir pavaldinių) pasitikėjimą ir pagarbą, etikos normų laikymąsi;

2. asmeniškai valdyti rizikas, ypač personalo ir konfliktų, sprendimo srityse, principingai ir laiku vertinti pareigūnų ir darbuotojų padarytas neteisėtas veikas;

3. dėl įvardytų vadybos ir veiklos trūkumų šalinimo po šešių mėnesių pakartotinai vertinti K.Kalinausko veiklą.

Po šešių mėnesių Policijos departamentas dar kartą vertins Marijampolės aps. VPK veiklą ir patikrins, ar nurodyti trūkumai pašalinti.

Policijos departamento atestacinė komisija pabrėžia, kad sprendimas priimtas vadovaujantis teisės aktais, neatsižvelgiant į jokius mitingus, piketus ar kitokius bandymus įtakoti komisijos sprendimus.

Policijos generalinio komisaro įsakymu liepos 19 d. paskirta Marijampolės aps. VPK viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos neeilinė atestacija. Marijampolės aps. VPK viršininko K.Kalinausko komisijai pateiktame pareigūno atestacijos lape E.Bukotą siūloma pripažinti netinkamu dirbti Vidaus reikalų sistemoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min