Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijampolės apskrities viršininko administracija dėl kiaulių komplekso kreipėsi į generalinį prokurorą

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: BNS
0
A A

Marijampolės apskrities viršininko administracija dėl Kalvarijos savivaldybėje veikiančio kiaulių auginimo komplekso kreipėsi į generalinį prokurorą.

Įtariama, kad išduodamas leidimą Marijampolės aplinkos apsaugos departamentas galėjo viršyti savo įgaliojimus, todėl prašoma kreiptis į teismą, kad jis būtų panaikintas.

Kaip BNS pirmadienį pranešė administracijos atstovai, dėl viešojo intereso gynimo į prokuratūrą nuspręsta kreiptis išnagrinėjus Kalvarijos savivaldybės gyventojų skundus ir žiniasklaidos pranešimus dėl Kalvarijos savivaldybėje Jusevičių kaime veikiančio kiaulių auginimo komplekso, priklausančio bendrovei „Saerimner“, keliamų problemų.

Administracijos teigimu, 2005 metais Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentas išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą (TIPK leidimą), kuriuo leido šiame komplekse auginti 102 tūkst. kiaulių per metus.

Pranešime teigiama, kad tokio kiekio kiaulių auginimo ūkinė veikla patenka į Planuojamos ūkinės veiklos, kurios poveikis aplinkai privalo būti vertinamas, bei Planuojamos ūkinės veiklos, kuriai turi būti atliekama atranka dėl poveikio aplinkai vertinamo, rūšių sąrašus.

„Atsakingoji institucija – Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentas nepareikalavo, kad būtų atlikta atranka dėl poveikio aplinkai vertinimo ir atliktas poveikio aplinkai vertinimas. Šios procedūros neatliktos“, – teigiama Marijampolės apskrities viršininko administracijos pranešime.

Viršininko administracija taip pat teigia, kad departamentas tinkamai neatsižvelgė į Vyriausybės nutarimą ir galėjo viršyti įgaliojimus leisdamas auginti komplekse didesnį kiaulių kiekį.

„Atsakingoji institucija neatsižvelgė ir į tai, kad šiam kompleksui nenustatytos sanitarinės apsaugos zonos ir taršos poveikio zonos, į kurias patenka gyvenamieji namai, ugdymo ir sveikatos įstaigos. Ūkio subjektas paraiškoje TIPK leidimui gauti pateikė klaidingą informaciją, o Marijampolės aplinkos apsaugos departamentas jos netikrino“, – teigia apskrities viršininko administracija.

Marijampolės apskrities viršininko administracija teigia nustačiusi, kad į poveikio zonas, apibrėžiamas teisės aktais, patenka 755 gyventojai, dvi ugdymo įstaigos, ambulatorija, medžio apdirbimo įmonė. Tačiau įvertinus realią situaciją poveikis daromas gerokai didesnei teritorijai, apimančiai ne mažiau nei 5 kilometrų zoną, į kurią patenka ir Kalvarijos savivaldybės centras – Kalvarijos miestas.

„Surinkta informacija leidžia daryti prielaidas, kad Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas išduotas galimai pažeidžiant tuo metu galiojusius teisės aktus“, – teigia apskrities viršininko administracija.

Marijampolės apskrities viršininko administracija kreipėsi į generalinį prokurorą su prašymu ginti viešąjį interesą – kreiptis į administracinį teismą dėl Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento išduoto Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo panaikinimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min