Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 14:59

Marijampolės „tvarkiečių“ ir rinkimų komiteto „Šaukiam tautą“ konfliktą narplioja policija

Rolandas Paksas ir Aidas Žmuidinas
15min ir „Facebook“ nuotr. / Rolandas Paksas ir Aidas Žmuidinas

Savivaldos rinkimai Marijampolėje partijai „Tvarka ir teisingumas“ bei visuomeniniam rinkimų komitetui „Šaukiam tautą“ baigėsi vienodai nesėkmingai, tačiau konfliktas tarp šių politinių jėgų teberusena. Marijampolės policija tiria „tvarkiečių“ skundą, jog rinkimų komitetas esą klastojo dokumentus – pavogė trijų šios partijos narių duomenis, suklastojo parašus ir prieš jų valią padarė rinkimų komiteto steigėjais. Tačiau aiškėja, kad tai ne visai tiesa – viena „tvarkietė“ 15min prisipažino pati dėjusi parašą, tačiau tikina nežinojusi, dėl ko pasirašo.

Tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo atlieka Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos
nusikaltimų tyrimo skyrius.

Jis pradėtas po „Tvarkos ir teisingumo“ atsakingojo sekretoriaus Almanto Petkaus kreipimosi.

Partijos atstovo teigimu, į teisėsaugą kreiptasi dar prieš rinkimus – iškart po to, kai buvo pastebėta, kad tarp visuomeninio rinkimų komiteto „Šaukiam tautą“ steigėjų yra nemažai „tvarkiečių“.

Buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas palikęs partiją įkūrė visuomeninį judėjimą „Šaukiu aš tautą“. Įkandin po visą Lietuvą pasipylė visuomeniniai rinkimų komitetai, kurių pavadinimai labai panašūs į R.Pakso judėjimo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rolandas Paksas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rolandas Paksas

„Mes pradėjome su tais žmonėmis kalbėtis – kaip čia yra? Įstatymas nedraudžia būti komiteto nariu, bet yra partinė etika ir drausmė. Jei esi politinės organizacijos narys, ar tu gali tuo pačiu metu dalyvauti ir kitoje politinėje organizacijoje? Mes pradėjome klausti žmonių – vieni žmonės sakė: taip, mes išeisime iš partijos, bet atsirado trys žmonės, kurie sako: mes pirmą kartą girdime apie tokį komitetą, mes niekur nedalyvavome, nieko nesirašėme ir nieko nežinome“, – kreipimosi į teisėsaugą priešistorę 15min pasakojo A.Petkus.

Antruoju numeriu visuomeninio rinkimų komiteto sąraše į Marijampolės tarybą kandidatavęs buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ Marijampolės skyriaus pirmininkas Dobilas Sinkevičius 15min sakė nieko pakomentuoti negalintis. Jis pabrėžė, kad dabar rinkimų komiteto nebėra.

„Žmonės patys pasirašė“

Visuomeninio rinkimų komiteto „Šaukiam tautą“ koordinatorius Aidas Žmuidinas sakė jau buvęs apklaustas šiame tyrime.

„Tie žmonės patys savo valia pasirašė, savo ranka nieko neverčiami ir tiek“, – aiškino jis.

Paklaustas, kodėl jie savo partijos kolegoms sako kitaip, A.Žmuidinas teigė to neįsivaizduojantis, o „Tvarka ir teisingumas“ skundą parašė dėl to, kad norėjo pakenkti komitetui.

„Jokių vogimų nebuvo, nes manau, kad tą tyrimą greitai nutrauks. Nes aš kaip suprantu, tie patys žmonės sakė: taip, mes rašėmės. Bet čia, kiek supratau, tas skundas ne jų vardu rašytas, o partijos“, – sakė jis.

A.Petkus šią informaciją patvirtino, jis teigė siūlęs trims Marijampolės „tvarkiečiams“ patiems kreiptis į teisėsaugą, tačiau jie to padaryti nesutiko, todėl kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą parašė jis pats. Vėliau prokurorai medžiagą persiuntė policijai.

Man kaip tik priešingai atrodė, kad tie žmonės nuoširdžiai kalba.

Klausiamas apie A.Žmuidino pareiškimus, jog „Tvarkos ir teisingumo“ nariai pasirašė patys, A.Petkus tikino, jog jam kreipiantis į prokuratūrą jokių abejonių dėl to nekilo.

„Jei būčiau abejojęs, nebūčiau net kreipęsis į prokuratūrą. Man kaip tik priešingai atrodė, kad tie žmonės nuoširdžiai kalba“, – patikino jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Almantas Petkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Almantas Petkus

„Parašas mano ten“

„Tvarkos ir teisingumo“ nariai dabar iš tiesų kalba kitaip.

15min pirmadienį pavyko susisiekti su viena iš trijų „tvarkiečių“, dėl kurių partija kreipėsi į teisėsaugą – Milda Zabilavičiene.

Ji patvirtino pati pasirašiusi visuomeninio rinkimų komiteto „Šaukiam tautą“ steigimo dokumentus.

„Pasirašiau, tik ten kitokia mintis. Vienaip mums teigė, kad dėl vieno reikalo, bet išėjo... Aš to per daug nesureikšminau, nesiaiškinau, parašas tai mano ten“, – sakė ji.

Paklausta, ką manė, kad pasirašo, M.Zabilavičienė sakė galvojusi, jog parašu palaiko kandidatus į savivaldybės tarybos narius.

Ji pabrėžė nežinojusi, kad padėjusi parašą taps rinkimų komiteto steigėja, tą patį manęs ir jos sutuoktinis, taip pat „tvarkietis“ Vigmandas Zabilavičius, su kuriuo 15min susisiekti nepavyko.

„Nieko, kad aš visai, žinokit, nesureikšminu šito reikalo“, – paklausta, ar laiko pyktį dėl tokios apgavystės, sakė ji.

Rinkimai nebuvo sėkmingi

Prieš rinkimus „Tvarka ir teisingumas“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydamas panaikinti „Šaukiam tautą“ registraciją ne tik dėl trijų „tvarkiečių“, pasirašiusių steigimo dokumentus, bet ir dar keturių komiteto narių, kurių duomenys nebuvo užskaityti. Tačiau VRK pateikė neigiamą atsakymą, pabrėžusi, kad net atėmus 7 komiteto narius, rinkimų komiteto steigėjų skaičius yra pakankamas.

Partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis 15min sakė, kad komitetas „Šaukiu tautą“ buvo sudarytas tiek iš buvusių „tvarkiečių“, tiek ir iš su šia partija nesusijusių žmonių.

Portalas „Sūduvos gidas“ šių metų vasario pabaigoje, prieš pat rinkimus, yra rašęs, kad už dalyvavimą rinkimuose su minėtu visuomeniniu rinkimų komitetu iš partijos buvo išmesta trylika žmonių.

Tačiau rinkimai Marijampolėje nebuvo sėkmingi nei „Tvarkai ir teisingumui“, nei visuomeniniam rinkimų komitetui „Šaukiam tautą“ – į tarybą nepateko nei vienas šių politinių jėgų atstovas, o miesto meru tapo socialdemokratas Povilas Isoda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min