Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 30d. 19:03

Marijaus Mikutavičiaus išgarsinti Seimo saldainiai: kas iš tiesų juos valgys?

Marijonas Mikutavičius, akimirka iš Seimo
15min nuotr. / Marijus Mikutavičius sukritikavo Seimo pirkinius

Seimo kanceliarija per dvejus metus planuoja įsigyti 8 tūkstančius kilogramų ir 27 tūkstančius rinkinių saldainių bei šokolado, skirtų reprezentacijai. Tam, kaip skaičiuojama, gali būti išleista 180 tūkstančių eurų. Tai – dvigubai daugiau pinigų nei saldumynų įsigijimui panaudota pastaraisiais metais. Gal šito pirkinio niekas nebūtų pastebėjęs, jei jo nebūtų išgarsinęs vienas žinomiausių dabarties atlikėjų Marijus Mikutavičius.

Į Seimo kanceliarijos planus už solidžią sumą pirkti saldainių sureagavo atlikėjas Marijus Mikutavičius.

Savo paskyroje „Facebook“ paskelbtame komentare, kurį pavadino „Apie GPM, Seimą, draugą, Lietuvos kvapą ir saldainius“, jis viešai išplūdo reprezentacinėms išlaidoms skiriamas sumas:

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marijus Mikutavičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marijus Mikutavičius

„Seimas prastų saldainių nepirks. Ne fengšui. Dėl viešo padorumo nepirks ir brangiausių. Sakykim, vidutiniškai jie kainuos 4 eurus už kilogramą. Tai yra 45 tūkst. kilogramų. Sumautos kempenkios tonos saldainių! Beveik po 320 kilogramų kiekvienam Seimo nariui! Blemba, sulydykim viską į krūvą ir pasistatykim dešimties metrų cukrinį avinėlį, – rašė M.Mikutavičius. – Žinot dar, kas yra 180 tūkst. eurų? Tai yra mokesčiai šimto žmonių, kurie nepirko padangų ir „Gucci“, ir tikėjo, kad taip prisidės prie pensininkų gerovės. Paimkim tuos pačius penkis šimtus pensininkų, kurie jau gavo po 3,5 eurų mano papildomų mokesčių. Padalinkim jiems 180 tūkst. eurų. Jie gautų po 360 eurų ir kurį laiką nekąstų į ranką, bet Seimas perka saldainius.“

Paimkim tuos pačius penkis šimtus pensininkų, kurie jau gavo po 3,5 eurų mano papildomų mokesčių. Padalinkim jiems 180 tūkst. eurų. Jie gautų po 360 eurų ir kurį laiką nekąstų į ranką, bet Seimas perka saldainius.

Laimėtoją renkasi iš dviejų

15min pažvelgė į šį konkursą atidžiau. Konkursas dėl saldainių įsigijimo dvejiems metams – jau į pabaigą.

Pasak Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro, šiuo metu vyksta tiekėjų pateiktų pasiūlymų vertinimas.

„Buvo sulaukta dviejų pasiūlymų. Ekonomiškiausiai naudingiausias pasiūlymas bus išrinktas pagal kainą. Šiuo metu laimėtojas dar nepaskelbtas“, – informavo Seimo kanceliarijos atstovai.

Sutarties vertė – 180 tūkst. eurų su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Seimo rūmai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Seimo rūmai

Iš atviro konkurso sąlygų matyti, kad Seimo kanceliarija nori įsigyti šokoladinių saldainių su smulkintais migdolais ir karameliniais dribsniais (preliminarus kiekis – 2 tūkst. kg), trijų sluoksnių plaktosios masės ir želė citrinų skonio saldainių, aplietų šokoladu (preliminarus kiekis – 3 tūkst. kg) bei šokoladu aplietų grietinėlės skonio suflė saldainių (preliminarus kiekis – 3 tūkst. kg).

Taip pat Seimo kanceliarija žada pirkti 6 tūkstančius vienetų šokolado bei 21 tūkstantį vienetų saldainių bei šokoladukų rinkinių.

Taip pat Seimo kanceliarija žada pirkti 6 tūkstančius vienetų šokolado bei 21 tūkstantį vienetų saldainių bei šokoladukų rinkinių.

Prekės bus perkamos pagal atskirus užsakymus priklausomai nuo poreikio ir gauto finansavimo.

Aiškinama, kad Seimo kanceliarija neįsipareigoja užsakyti ir nupirkti visų techninėje specifikacijoje nurodytų prekių bei jų kiekių.

„Techninėje specifikacijoje nurodyti planuojami prekių kiekiai yra orientaciniai ir naudojami tik pasiūlymams palyginti ir įvertinti. Preliminarus įsigyti planuojamų prekių kiekis kiekvienai saldainių ir šokolado gaminių rūšiai yra atskiras, kiekiai bus paskelbti paviešinus sutartį su laimėtoju“, – nurodė Seimo kanceliarijos Spaudos biuras.

Seimo nariai perka už mokesčių mokėtojų pinigus

Seimo kanceliarijos Spaudos biuro darbuotojai aiškino, kad planuojamų įsigyti saldumynų poreikis nustatytas atsižvelgus į praėjusių metų poreikį ir numatomus jubiliejinius 2020 metų renginius.

Kitąmet bus minimi Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Saldainiai ir šokolado gaminiai skirti įvairioms reprezentacinėms reikmėms – Seime vykstantiems renginiams, užsienio svečių delegacijų priėmimams, komandiruotėms užsienyje ir panašiai. Seimo nariai už saldainius ir šokolado gaminius (kaip ir už visas kitas reprezentacijai skirtas dovanas ar suvenyrus) su kanceliarija atsiskaito iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų“, – teigė Seimo kanceliarijos Spaudos biuro atstovai.

Seimo nariai už saldainius ir šokolado gaminius (kaip ir už visas kitas reprezentacijai skirtas dovanas ar suvenyrus) su kanceliarija atsiskaito iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų.

Buvusios sutarties vertė – 90 tūkst. eurų

Iki šiol Seimo kanceliarijai saldainius ir šokolado gaminius teikė viešojo pirkimo konkursą laimėjusi bendrovė „Rūta“.

Jonathan Reyes, Flickr.com/Šokoladiniai saldainiai
Jonathan Reyes, Flickr.com/Šokoladiniai saldainiai

Sutartis buvo sudaryta 24 mėnesių laikotarpiui. Jos vertė – 90 tūkst. eurų.

2018 metais saldainių buvo įsigyta už 47,1 tūkst. eurų, 2019 metais – už 42,9 tūkst. eurų. Išnaudota visa sutarties vertė.

2018 metais saldainių buvo įsigyta už 47,1 tūkst. eurų, 2019 metais – už 42,9 tūkst. eurų.

Pagal šią sutartį, šokoladinių saldainių su smulkintais migdolais ir karameliniais dribsniais kilogramas Seimo kanceliarijai kainavo 10,04 euro, trijų sluoksnių plaktosios masės ir žėlė citrinų skonio saldainių, aplietų šokoladu, kilogramas – 6,29 euro, šokoladu aplietų grietinėlės skonio suflė saldainių kilogramas – 6,05 euro.

Šokolado, kuriame sausųjų kakavos medžiagų – ne mažiau kaip 48,5 proc., vienetą Seimo kanceliarija pirko už 3,4 euro.

Šokoladą, kuriame sausųjų kakavos medžiagų – ne mažiau kaip 70 proc., – už 1,57 euro.

Vida Press nuotr./Dovana – saldainiai
Vida Press nuotr./Dovana – saldainiai

Už ne mažiau kaip dešimties šokoladinių saldainių su skirtingų skonių įdarais rinkinį Seimo kanceliarija mokėjo 10,29 euro.

Už rinkinį, kuriame ne mažiau kaip šeši saldainiai, – 4,72 euro, o už rinkinį, kuriame ne mažiau kaip keturi saldainiai, – 2,9 euro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min