Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapija planuoja plėtrą

Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijos teritorijos vizualizacija
Vizualizacija / Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijos teritorijos vizualizacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapija planuoja plėtrą. Sklype Rumpiškės g. 6 ketinama statyti parapijos namus su susirinkimų sale, klasėmis, biblioteka, administracinėmis ir gyvenamosiomis patalpomis.

Projekto autoriai – UAB „Klaipėdos komprojektas“ – rengiamus detaliojo plano koncepcijos sprendinius pristatė Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos ekspertų tarybos posėdyje. Projektą pristačiusio architekto Vytenio Mazurkevičiaus teigimu, planuojama plėtra neperžengs sklypo ribų, neblogins greta esančių teritorijų naudotojų gyvenimo kokybės.

0,98 ha ploto sklypo vakarinėje dalyje planuojama nugriauti esamus menkaverčius ar morališkai pasenusius statinius, vietoj jų ateity ir turėtų atsirasti naujas bažnyčios reikmėms tarnausiantis pastatas su požemine automobilių saugykla. Pietvakarinėje sklypo dalyje taip pat planuojamas uždaras kiemas-sodas, dvasininkams reikalingas kaip susikaupimo ir meditacijų erdvė.

Koncepcijos autoriai teigė, jog numatomas naujas tūris darniai įsilies į aplinką, nekonkuruos su esamos bažnyčios pastato architektūra. Planuojamų statinių aukštis – iki 15 metrų (3-4 aukštai).
Naujų statybų planai aiškinami didėjančiu administracinių patalpų poreikiu. Esą iš čia bus administruojamos kelios Klaipėdos parapijos. Į klausimą, ar tai reiškia, jog uostamiestyje kuriama vyskupija, projekto rengėjai teigė negalintys komentuoti užsakovų planų.

Po pirmojo svarstymo Ekspertų tarybos išvados nebuvo palankios autoriams – pateiktai detaliojo plano koncepcijai nepritarta. Ekspertų nuomone, sklypo planinė-tūrinė kompozicija chaotiška ir koreguotina: nauji tūriai yra per arti esamo bažnyčios pastato, abejotina ir uždaram kiemui-sodui parinkta erdvė. Anot posėdžio dalyvių, sunku įsivaizduot meditaciją po daugiabučių langais... Projektas įvertintas kaip problemiškas ir priešgaisrinės saugos požiūriu.

Ekspertų taryba rekomendavo planuojant naujų tūrių architektūrinius sprendinius rinktis aiškias, paprastas formas, kurios derėtų su stilinga bažnyčios architekūra.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min