Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Masinis ugniagesių sveikatos tikrinimas retina jų gretas

Vilniaus ugniagesiai
Jano Tankevičiaus/„15min.lt“ skaitytojo nuotr. / Vilniaus ugniagesiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors ugniagesių mūsų krašte ir taip trūksta, šiemet pradėtas masinis šių statutinių pareigūnų sveikatos patikrinimas jų gretas retina dar labiau.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad vos ėmus masiškai tikrinti statutinių ugniagesių, ištarnavusių 9 ir 16 metų, sveikatą, paaiškėjo, kad tik kas ketvirtas iš jų gali toliau dirbti. Kitiems reikia gydytis, pereiti į kitas pareigas arba atsisveikinti su tarnyba.

Tiesioginiai ugniagesių vadovai baiminasi, jog kuo toliau, tuo sunkiau bus sukomplektuoti kadrus, juoba kad metų pradžioje šioje sistemoje jau stigo beveik 700 darbuotojų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Giedrius Bagdonas dienraščiui teigė, kad iš viso šiemet numatyta patikrinti 543 sistemos pareigūnus. Iš 142 iki balandžio patikrintų ugniagesių tęsti tarnybą einant dabartines pareigas gali tik 39.

Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (LUGPS) vadovas Saulius Džiautas patvirtino, kad pradėtas išsamus sveikatos tikrinimas tarp krašto statutinių ugniagesių sukėlė sąmyšį.

„Galiu spręsti iš asmeninės patirties. Į tarnybą atėjau 22-ejų būdamas visiškai sveikas. Dabar man jau 46-eri. Per tarnybos metus ne kartą teko kristi iš ketvirto ar trečio aukšto, buvau apdegęs. Kasmet profilaktiškai tikrinuosi sveikatą, išlaikau fizinius normatyvus. Bet gali būti, jog Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir man pasakytų, kad laikas į pensiją“, – sakė S.Džiautas.

PAGD Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas G.Bagdonas ramino, kad Vidaus reikalų ministerijoje prieš kelias dienas įvyko susitikimas, kuriame, be statutinių tarnybų vadovų, dalyvavo ir Centrinės medicinos ekspertizės komisijos atstovai.

„Bandome rasti galimybių kiek liberalizuoti sveikatos reikalavimus ir jau tarnaujantiems statutiniams pareigūnams, ir norintiesiems jais tapti“, – aiškino jis.

Anot G.Bagdono, artimiausiu metu bus pateikti siūlymai, kaip keisti sveikatos reikalavimus apibrėžiančius vidaus reikalų ministro įsakymus. Tikimasi, kad po to daugiau jaunuolių bus priimama mokytis į ugniagesių gelbėtojų mokyklą. Pernai iš 285 pretendentų, pasiųstų pasitikrinti sveikatą, Centrinė medicinos ekspertizės komisija tinkamais pripažino tik 136 jaunuolius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min