Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ESBO

Lietuvos žemėlapis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Lietuvos žemėlapis
Šaltinis: 15min
0
A A

Maskvoje balandžio 27 dieną surengtose Lietuvos ir Rusijos užsienio reikalų ministerijų (URM) delegacijų konsultacijose aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) 2011 metais ir numatoma šios organizacijos darbotvarkė kitąmet.

Užzienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos URM politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas ir Rusijos URM Europos bendradarbiavimo departamento direktorius Vladimiras Voronkovas, svarstyti galimi ESBO veiklos prioritetai saugumo, ekonomikos, aplinkosaugos ir žmogaus teisių srityse, pristatyta siūloma Lietuvos pirmininkavimo prioritetinė tema – energetinis saugumas, taip pat galimos iniciatyvos transporto klausimais.

Rusijos atstovai supažindino su savo šalies prioritetais ESBO, tarp jų – iniciatyva dėl judėjimo laisvės ESBO erdvėje.

Su Rusijos URM pareigūnais taip pat aptartos regioninio ir subregioninio bendradarbiavimo ESBO erdvėje galimybės, ESBO veiklos efektyvumo didinimas, užsitęsę konfliktai, apsikeista nuomonėmis dėl dar 2010 metais numatomo surengti ESBO valstybių narių vadovų susitikimo darbotvarkės bei dėl Europos saugumo dialogo ateities.

Lietuvos delegacija taip pat susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Aleksejumi Borodavkinu.

Lietuva pirmininkaus ESBO 2011 metais. Pirmininkavimas organizacijai padės sustiprinti tarptautinį ir regioninį Lietuvos vaidmenį, pasirengti pirmininkavimui Europos Sąjungoje 2013 metais ir galimai narystei Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje 2014–2015 metais. Didžiausią dėmesį pirmininkavimo metu Lietuva ketina skirti tolesnei diskusijai dėl Europos saugumo ateities (vadinamajam Korfu procesui), saugumo ESBO erdvėje stiprinimui, žmogaus teisių apsaugai ir spaudos laisvei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min