TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maudytis Lietuvos paplūdimiuose – saugu

Poilsis Giruliuose.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Poilsis Giruliuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad maudyklų vandens kokybė maudymosi sezono pradžioje didžiojoje dalyje maudyklų atitiko reikalavimus, reglamentuotus Lietuvos higienos normoje „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Vertinant pajūrio maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, gautus birželio mėnesio pirmoje dekadoje, vanduo buvo tinkamas maudytis Palangos ir Nidos paplūdimiuose. Apžvelgiant gėlo vandens maudyklų kokybę, tai jis buvo tinkamas maudytis Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Lazdijų, Kėdainių, Skuodo, Šilutės, Marijampolės, Vilkaviškio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Panevėžio, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų, Šiaulių miesto ir rajono, Jurbarko, Plungės, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Visagino, Utenos, Zarasų, Švenčionių, Birštono, Kėdainių Trakų rajonų ir Vilniaus miesto maudyklose. Prieš maudymosi sezono paskelbimą Klaipėdos miesto maudyklų vanduo atitiko kokybės reikalavimus.

Klaipėdos miesto savivaldybė priklausančių paplūdimių vandens kokybę nusprendė tirti vieną kartą per mėnesį, tai sekantys paplūdimių vandens kokybės tyrimų rezultai bus gauti tik birželio mėnesio pabaigoje.

Apibendrinant gautus maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, norime atkreipti dėmesį, kad vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ mikrobiologinių parametrų reikalavimų: birželio 2 d. buvo nustatytas didesnis negu leidžiama higienos normoje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml vandens:, Kalvarijos raj. Orijos ežere 1,6 karto, Trakų rajone Vievio ežere birželio 6 d. – daugiau kaip 3 kartus, o Kelmės rajone Gauštvinio ežere birželio 2 d. žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 ml. 1,6 karto viršijo normą.

Vadovaujantis higienos norma, esant trumpalaikei taršai turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, patvirtinantis įvykio pabaigą ir kitas – praėjus 7 dienoms nuo trumpalaikės taršos pabaigos. Taigi Orijos ežere birželio 7 d., Gauštvinio ežere birželio 8 d., Vievio ežere birželio 13 d. pakartotinai atlikus tyrimus vandens kokybė jau atitiko reikalavimus ir buvo tinkama maudytis.

Besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, galima susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens yra rizika susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis (gastroenterito). Kitos galimos infekcijų vietos – akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai.

Rajonų savivaldybės privalo savo rajonų gyventojus informuoti apie vandens kokybę per regionines visuomenės informavimo priemones, skelbti naujausius vandens kokybės tyrimų rezultatus savivaldybių internetinėse svetainėse, taip pat stenduose prie paplūdimių.

Informaciją apie Lietuvos maudyklų vandens kokybės būklę skelbiama Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internėtinėje svetainėje, kuri nuolat atnaujinama gavus naują informaciją iš savivaldybių ir laboratorijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min