Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maustomi negalią turintys klaipėdiečiai

Anot D.Stankaitienės, dažniausiai negalią turinčius klaipėdiečius apgauna  artimieji.
„15min“ nuotr. / Anot D.Stankaitienės, dažniausiai negalią turinčius klaipėdiečius apgauna artimieji.
Šaltinis: 15min
0
A A

Negalią turintys klaipėdiečiai negali savimi pasirūpinti, bet paprašę kaimynų ar net artimųjų pagalbos neretai praranda pinigus.

Ketvirtadienį uostamiesčio policija pradėjo narplioti garbaus amžiaus aklo vyriškio istoriją. Anot policijos, į pareigūnus kreipęsis nukentėjęs klaipėdietis teigė, kad kaimynė ne kartą pasisavino jo pinigus. Jai neįgalusis duodavo pinigų, kad nupirktų maisto, sumokėtų mokesčius už butą. Jis policijai teigė praradęs daugiau nei 1200 litų.  Dėl šio įvykio policijoje pradėtas tyrimas.

Tai ne pirmas atvejis, kai Klaipėdoje apgaunamas negalią turintis žmogus.

„Tačiau dar neteko girdėti, kad būtų apgautas aklas žmogus. Apgaudinėja ne tik kaimynai, bet dažniausiai artimieji, kad ir vaikai savo tėvus. Taip tėvai netenka savo butų. Paskui kreipiasi į mus, kad juos spiria lauk. Žmonės kartais per daug pasitiki. Reikia pasirūpinti visom apsaugom, garantijom“, – kalbėjo biudžetinės įstaigos Klaipėdos miesto socialinės paramos centras direktorė Diana Stankaitienė.

Anot jos, geriau savo rūpesčius patikėti socialiniams darbuotojams, kurie garantuoja sąžiningą darbą. 

Šiuo metu apie 200 negalią turinčius klaipėdiečius lanko 40 socialinių darbuotojų. Jie atneša maisto, gamina, aptvarko kambarius, išmaudo, padeda sumokėti mokesčius.
Tokią paslaugą gauna didelių ir vidutinių specialiųjų poreikių žmonės. Praėjusią savaitę Klaipėdos savivaldybės tarybos pritarimu buvo išplėsta paslaugos gavėjų kategorija. Dabar prašyti socialinio darbuotojo pagalbos gali ir vieniši asmenys nuo 70 metų.

Anot D.Stankaitienės, jei žmogaus pajamos gerokai viršija 1000 litų, jam paslauga yra mokama. Viena valanda kainuoja 7.80 Lt. Nemokama socialinė priežiūra skiriama tuomet, kai žmogaus pajamos nesiekia 700 litų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min