Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažamečių tvirkintojams – griežtesnės bausmės

Mergaitė
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Mergaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius pateikė Baudžiamojo kodekso 153 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, teigiama Seimo išplatintame pranešime spaudai.

Įstatymo projektu siūloma griežtinti bausmes mažamečių tvirkintojams: siūloma nustatyti, kad tas, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų bei išbraukti iš Baudžiamojo kodekso galimybę už mažamečio asmens tvirkinimą skirti baudą. Seimas šioms teikiamoms pataisoms pritarė bendru sutarimu. Toliau šį projektą svarstys pagrindiniu komitetu paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimas svarstys birželio 22 d.

Galiojančiame įstatyme nustatyta, kad tas, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.  

Įstatymo projektu siekiama sugriežtinti baudžiamąją atsakomybę už mažamečio asmens tvirkinimą, nes, kaip teigiama aiškinamajame rašte, atsakomybė už kai kuriuos, pačius pavojingiausius, mažamečių asmenų tvirkinimo  būdus ir formas yra neadekvačiai švelni. Pasak Prezidento vyriausiojo patarėjo, už mažamečio asmens išžaginimą šiuo metu numatoma du su pusę karto didesnė bausmė nei už tvirkinimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min