Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažėja Lietuvos diplomatų užsienyje

Pasak URM kanclerio K.Jankausko, ministerija sunkmečiu stengiasi taupyti ne uždarydama šalies diplomatines atstovybes, bet mažindama užsienyje dirbančių diplomatų skaičių.
URM nuotr. / Pasak URM kanclerio K.Jankausko, ministerija sunkmečiu stengiasi taupyti ne uždarydama šalies diplomatines atstovybes, bet mažindama užsienyje dirbančių diplomatų skaičių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sunkmečio žirklės ir šiemet neaplenkė Lietuvos diplomatinio korpuso. Liepos 1 d. uždarytas Lietuvos ambasados Vengrijoje diplomatinis biuras Belgrade, kovo 1 d. – Lietuvos ambasados Vokietijoje Bonos skyrius. Tačiau Užsienio reikalų ministerija pažymi, kad net ir taupant siekiama išlaikyti visas šalies atstovybes užsienyje ir einama kitu keliu – mažinamas užsienyje dirbančių diplomatų skaičius, ambasadų išlaidos.

„Kol kas ėjome tuo keliu, stengdamiesi išlaikyti diplomatinių atstovybių tinklą maksimaliai. Ambasadų, konsulatų, generalinių konsulatų neuždarinėjame. Uždaryti tik skyriai. Stengiamės išlaikyti tuos taškus, todėl kartais juose paliekami dirbti tik po vieną žmogų – patį ambasadorių“, – „15min“ sakė URM kancleris Kęstutis Jankauskas.

Išlaidos sumažėjo iki 60 proc.

Be jau minėtų uždarytų diplomatinių skyrių Belgrade ir Bonoje, nuo 2009 metų sausio 1 d. buvo likviduotas ir Lietuvos generalinis konsulatas Varšuvoje. Visas jo funkcijas perėmė Lietuvos ambasada Lenkijoje. Artimiausiu metu daugiau uždarymų ministerija neplanuoja.

Kol kas ėjome tuo keliu, stengdamiesi išlaikyti diplomatinių atstovybių tinklą maksimaliai. Ambasadų, konsulatų, generalinių konsulatų neuždarinėjame. Uždaryti tik skyriai. Stengiamės išlaikyti tuos taškus, todėl kartais juose paliekami dirbti tik po vieną žmogų – patį ambasadorių.Pasak K.Jankausko, diplomatinių atstovybių taupymo skaičiai kalba patys už save. „Lyginant, kiek Lietuvos ambasadų išlaikymas kainavo 2008 metais ir 2010 metais, išlaidos sumažėjo 20–60 proc. Daugelis diplomatinių atstovybių savo išlaidas sumažino 30–40 proc. Šis taupymo efektas pasiektas atšaukiant diplomatus“, – pasakojo URM atstovas.

Paklaustas, ar būta šalies diplomatinių atstovybių, uždarytų ne dėl finansinių priežasčių, bet kokių nors kitų aplinkybių, K.Jankauskas teigė galįs prisiminti tik vieną tokį atvejį: „2001 metais buvo uždaryta Lietuvos ambasada Venesueloje. Vietoj jos įsteigėme šalies ambasadą Argentinoje. Pasirinkta šalis, su kuria Lietuvos santykiai buvo didesnės apimties. Be to, iš šios šalies ambasada dengia ir Braziliją, Urugvajų bei Čilę, – pasakojo K.Jankauskas. – 2001 metais taip pat uždarėme konsulatą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, tačiau jo uždarymo priežasčių nepamenu“.

Jauniausia ambasada atidaryta 2008 metais

Kaip teigė URM kancleris, naujausią savo ambasadą Lietuva atidarė 2008 metais Indijoje. Tais pačiais metais buvo atidarytas ir ambasados Vengrijoje diplomatinis biuras Belgrade, uždarytas šią vasarą. 2009 metais priimtas sprendimas įsteigti ambasados skyrių Astanoje. Lietuva turėjo ambasadą Almatoje, tačiau Kazachstanui perkėlus sostinę į Astaną priimtas sprendimas įsteigti ambasados skyrių šiame mieste.

Pasiteiravus, kaip nusprendžiama, kurioje šalyje Lietuvai įsteigti savo diplomatinę atstovybę, K.Jankauskas teigė, kad pirmiausiai žiūrima, kurioje šalyje Lietuva turi daugiausiai interesų ir kur atstovavimas Lietuvai yra būtinas. „Šie interesai yra patys įvairiausi: politiniai, ekonominiai. Atsižvelgiama ir į tai, koks tam tikroje šalyje yra lietuvių išeivijos bendruomenės dydis, santykių su ta valstybe intensyvumas ir pan.“ – pasakojo URM kancleris.

Jis taip pat pažymėjo, kad stodama į Europos Sąjungą, Lietuva turėjo išsikėlusi sau tikslą turėti savo ambasadas jei ne visose Bendrijos šalyse narėse, tai bent didžiojoje jų dalyje, o tuomet natūraliai plėstis į kaimynines valstybes. „Tai yra praktiškai ir atlikta“, – sakė K.Jankauskas.

Skaičiai:

  • Lietuva šiuo metu turi 58 diplomatines atstovybes, apimančias ambasadas ir atstovybes prie tarptautinių organizacijų, kaip ES ar NATO, taip pat specialiąją misiją Afganistane, generalinius konsulatus ir konsulatus.
  • Grynųjų dvišalių ambasadų Lietuva turi 42, daugiausiai jų – 27 – Europoje.
  • -Lietuva turi savo ambasadas ir tolimuose taškuose – Japonijoje, Kinijoje, Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Argentinoje, Armėnijoje, Egipte, Turkijoje.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min