Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 23d. 15:12

Mažės Klaipėdos valdininkų

Klaipėdos savivaldybė
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos savivaldybė

Uostamiesčio savivaldybės komitetų posėdžiuose politikai ėmė nagrinėti itin aktualų sunkmečiu klausimą. Administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius politikams pristato naują savivaldybės administracijos struktūrą ir optimalų darbuotojų skaičių. Šiuo metu savivaldybėje yra 388-ios darbo vietos, planuojama, kad neliks 23 etatų.

Pasak A.Každailevičiaus, dar pavasarį taryba pritarė siūlymui dešimtadaliu mažinti darbuotojų skaičių, tad tai ir daroma. Skaičiuojama, kad panaikinus 23 etatus, iš kurių ir dabar 8 nėra užimti, savivaldybė per metus sutaupys 1,3 mln. Lt. Dar apie 200 tūkst. Lt būtų sutaupyta panaikinus Ūkio tarnybą, 14-a iš 24 darbuotojų būtų perkelti į savivaldybės administraciją.

Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./A.Každailevičius užsitraukė dalies miesto politikų nemalonę.
 15 min nuotr. A.Každailevičius

Anot administracijos direktoriaus A.Každailevičiaus, taupymo nauda sumažinus etatus bus jaučiama tik 2011 metais, nes panaikinus etatus ir nuo balandžio savivaldybėje sumažėjus darbuotojų atleidžiamiems reikės sumokėti 700–800 tūkst. Lt išeitinių kompensacijų.

Naujam darbuotojų skaičiui Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pritarė. Daugiau diskusijų kilo dėl naujos struktūros.

„Nauja struktūra bus geresnė, efektyviau bus teikiamos paslaugos miestiečiams”, – taip naują  struktūrą pristatė A.Každailevičius. Numatyta, kad vietoj dabar esančių keturių departamentų atsirastų šeši. „Yra siūlymų palikti penkis departamentus. Naują padaryti tik Finansų, kuris yra labai reikšmingas įvedant naują apskaitos valdymą”, – sakė jis.

Planuota, kad naujas būtų ir Ugdymo ir kultūros departamentas, jis atsirastų Socialinių reikalų departamentui skylant į du.  Teigiama, kad vienas departamentas turi per daug krūvio ir valdo net 70 proc. viso biudžeto lėšų.

Tarybos narę Aliną Velykienę itin papiktino tai, kad nė kiek nesumažės vadovaujančio personalo,  kaip ir anksčiau išliks 73 etatai. Dauguma atleidžiamų žmonių – aptarnaujantis personalas. „Frakcijos pozicija yra nepritarti tokiai struktūrai”, – kalbėjo politikė.

Kompanijos „Ernst & Young Baltic”, kuri dar pernai vertinto esamą administracijos struktūrą, atstovas Kęstutis Jovaišas komiteto nariams teigė, kad „geriau sprendimas nei jokio sprendimo”, ir siūlė užsibrėžtus tikslus įgyvendinti etapais.

Komitetas naujai struktūrai pritarė su sąlyga, kad administracijos direktorius turės dar vieną pavaduotoją, kad būtų lengviau pakelti atsakomybę dėl gausėjančių departamentų.

Klausimas dėl darbuotojų skaičiaus ir naujos struktūros bus aptariamas ir kituose komitetuose, netrukus jis bus sprendžiamas ir taryboje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min