Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 8d. 11:03

Mažiau tylos – dalintis sunkumais tampa paprasčiau

Pora su telefonais
„Fotolia“ nuotr. / Jaunuoliai

21 000 – tiek skambučių, kurių metu buvo dalintasi sunkumais, praėjusiais metais sulaukė „Jaunimo linija“. Tai net 20 proc. daugiau nei 2013 m. Taip pat net 38 proc. išaugo pokalbių, susijusių su savižudybės rizika, skaičius.Tai – jau antrus metus iš eilės vykdytos kampanijos „Sumažink tylą“ rezultatas.

„Džiaugiamės, kad mūsų pagalba tampa prieinamesne, daugiau žmonių gali paskambinti ir pasikalbėti apie savo sunkumus. Tai, kad ženkliai padaugėjo skambučių su savižudybės rizika, rodo, kad žmonės vis labiau pasitiki mumis ir žino, kad čia galima patikėti ir savo mintis apie savižudybę“ , – sakė„Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skrubis. Meilės santykiai, santykiai su tėvais, mintys apie savižudybę, gyvenimo prasmė –pagrindines priežastys, dėl kurių kreipiamasi dažniausiai.

Dar prieš trejus metus „Jaunimo linija“ galėjo atsiliepti tik į kas 20 skambutį. Tuo tarpu 2015 m.  prisiskambinti tapo keturis kartus paprasčiau – atsiliepiama jau į kas 5 skambutį. „Net 28 proc. prailginome bendrą savanorių budėjimo valandų skaičių, tad piko metu pradėjo dirbti daugiau savanorių. Paprasčiau prisiskambinti tapo ir dėl įdiegtos skambučių ribojimo sistemos, kuri padėjo sumažinti netikslingų skambučių skaičių“, – geresnio atsiliepiamų skambučių skaičiaus priežastis vardina P.Skruibis.

Prie antrus metus įgyvendinamos kampanijos „Sumažink tylą“, kurios tikslas – prienamesnė pagalba jauniems žmonėms, prisijungė gerai Lietuvoje žinomi žmonės – Andrius Mamontovas, Arūnas Sakalauskas, Beata Tiškevič-Hasanova. Pagrindinė kampanijos idėja – visuomenės kvietimas prisidėti prie pagalbos jauniems žmonėms, atliekant bent vieną veiksmą: paremiant „Jaunimo liniją“, tampant savanoriu ar sužinant daugiau informacijos apie pagalbą savo artimiesiems svetainėje www.sumažinktylą.lt.

2014 m. kampanijos rezultatai džiugina: savanorių paruošiamuosius mokymus pradėjo 182 asmenys, pavieniai žmonės bei verslo įmonės paaukojo 27 tūkst. eurų, o apie pagalbą svetainėje www.sumažinktylą.lt sužinojo daugiau nei 66 tūkst. žmonių. „Savanoriai yra pagrindinė „Jaunimo linijos“ varomoji jėga, tačiau tam, kad  galėtume juos apmokyti ir organizuoti jų darbą, reikalinga rėmėjų parama. Labai vertiname, kad jau daugiau nei 12 metų „Jaunimo liniją“ remia IT ir telekomunikacijų bendrovė „Teo“. Tokia ilgalaikė partnerystė ypač svarbi nenutrūkstamai pagalbai jaunimui užtikrinti“, – surinktų lėšų svarbą vardina P. Skruibis. „Teo“ pastaruosius dvejus metus buvo pagrindinė kampanijos „Sumažink tylą“ rėmėja. Prie kampanijos įgyvendinimo aktyviai prisidėjo ir būrys informacinių partnerių, jų tarpe ir  naujienų portalas 15min.lt.

P.Skruibis džiaugiasi, kad, aktyvios visuomenės informavimo kampanijos dėka toliau plečiasi „Jaunimo linijos“ draugų klubo ratas – žmonių, kurie „Jaunimo liniją“ remia nustatydami kasmėnesinį tiesioginį debetą. Prie draugų klubo jau prisijungę daug žinomų visuomeniškai aktyvių žmonių: minėtieji Andrius Mamontovas, ir Beata Tiškevič-Hasanova, taip pat Nerijus Mačiulis, Milda Dargužaitė, Vladas Lašas, Richardas Jonaitis ir kiti.

„Jaunimo linija“ – nemokamai visą parą emocinę paramą telefonu ir el. laiškais nuo 1991 m. teikianti tarnyba. „Jaunimo linijoje“ savanoriškai dirba daugiau negu 250 specialiai apmokytų savanorių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Dažnam jaunuoliui tai vienintelis prieinamas pagalbos šaltinis – naktį, savaitgaliais, nemokamai, anonimiškai, kaimuose ar nutolusiose vietovėse.  

Temos: 1 Jaunimo linija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min