Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažiesiems baterijų rūšiuotojams – spektakliai

Kauno „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio auklėtiniai sunešė daugiau nei 70 kg baterijų, kurios buvo renkamos į specialią dėžę.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio auklėtiniai sunešė daugiau nei 70 kg baterijų, kurios buvo renkamos į specialią dėžę.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Lenk medį, kol jaunas“ – vadovaudamiesi šia lietuvių liaudies patarle Kauno „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio darbuotojai ir auklėtiniai pasiekė prieš tris mėnesius užsibrėžtą tikslą – tapti aplinkosaugos projekto „Gamta veikia be baterijų. Nemesk į aplinką, rūšiuok!“ laureatais.

Mažieji darželio auklėtiniai ir darbuotojai į specialią dėžę sunešė daugiau nei 70 kg galvaninių elementų. Už pastangas buvo atseikėta ne tik diplomu: vakar darželyje viešėjo Lietuvos žemės ūkio universiteto teatro „Jovaras“ aktoriai ir padovanojo nemokamą edukacinį spektaklį „Smalsutės pamokėlės“.

Šiuolaikiniams vaikams nelengva suprasti gamtos procesus, nes jie, skirtingai nei jų seneliai, tėvai, gyvena toliau nuo gamtos ir kaimo. Tačiau kaip tik dėl to juos reikia mokyti saugoti aplinką, – sakė Regina Bartninkienė. „Šiuolaikiniams vaikams nelengva suprasti gamtos procesus, nes jie, skirtingai nei jų seneliai, tėvai, gyvena toliau nuo gamtos ir kaimo. Tačiau kaip tik dėl to juos reikia mokyti saugoti aplinką. Mes visada vaikams aiškiname, kad kiekviena šiukšlė turi savo vietą. Jos negalima mesti bet kur“, – sakė lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ direktorė Regina Bartninkienė. Pasak pašnekovės, darželinukai dešimtis galvaninių elementų (baterijų) sunešė per tris mėnesius. „Nešė ir patys vaikai, ir tėveliai. Į akciją įsijungė visi“, – džiaugėsi ji.

Šiame aplinkosaugos projekte iš viso dalyvavo per 300 darželių ir lopšelių. 40 surinkusių daugiausia elementų tapo projekto laureatais. Aplinkos ministerijos finansuojamą projektą, skirtą šviesti visuomenę apie galvaninių elementų ir akumuliatorių surinkimą ir perdirbimą, rengia konkursą laimėjusi bendrovė „Žalvaris“. Verslininkai įsipareigojo per per metus sutvarkyti 25 tonas galvaninių elementų atliekų, kurios bus surinktos iš komunalinių atliekų srauto. Vykdomos įvairios akcijos, tarp kurių – ir projektas, skirtas darželiams.

Šių įstaigų bendruomenės ypač aktyviai domisi aplinkosaugos problemomis. Pasak bendrovės „Žalvaris“ Viešųjų ryšių vadovės Janinos Sabaitės Melnikovienės, šiuo metu daugiau kaip 20-tyje Lietuvos miestų yra pastatyti per 700 specialių baterijų surinkimo konteinerių. Iš jų beveik trečdalis – vaikų ikimokyklinėse įstaigose. „Susidomėjimas projektu auga. Nori įsijungti nauji darželiai, tačiau viskas priklausys nuo Aplinkos ministerijos finansavimo. Jei bus gauta lėšų, plėsime baterijoms skirtų konteinerių tinklą“, – sakė bendrovės atstovė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min