Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2009 01 09

Mažins apribojimus žurnalistams, kaltę verčia Seimo kancleriui (atnaujinta 14.08 val.)

Penktadienį Seimo valdybos posėdyje Arūnas Valinskas pateikė siūlymą panaikinti žurnalistų akreditavimo parlamente apribojimus. Kartu Seimo valdyba rado atpirkimo ožį dėl konflikto su žiniasklaida.
A.Valinskas
A.Valinskas / 15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr.

Seimo pirmininko siūlymu iš žiniasklaidos atstovų akreditavimo tvarkos aprašo buvo išbrauktos kvotos, nustačiusios, kiek savo atstovų viešosios informacijos rengėjai gali akredituoti parlamente. Anksčiau didžiulio žiniasklaidos priemonių pasipriešinimo buvo sulaukęs sprendimas leisti Seime akredituoti tik po tris žurnalistus iš kiekvienos žiniasklaidos priemonės.

„Seimo kanceliarijoje gali būti akredituojami Lietuvos žurnalistai ir Užsienio reikalų ministerijoje akredituoti užsienio viešosios informacijos rengėjų atstovai“, – šią taisyklių redakciją siūlo palikti Seimo pirmininkas. Siekiant sklandesnio Seimo ir žiniasklaidos bendradarbiavimo, A.Valinsko teikimu buvo pritarta sudaryti darbo grupę dėl žiniasklaidos darbo tvarkos parlamente tobulinimo.

 Atpirkimo ožys – kancleris

Seimo valdyba taip pat rado atpirkimo ožį dėl konflikto su žiniasklaida. Dėl melagingos informacijos, esą akredituotų žurnalistų kvotas turi ir prezidentūra, ir Vyriausybė, teks aiškintis Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui.

Pasak Seimo pirmosios vicepirmininkės Irenos Degutienės, nelabai etiška, kad apie G.Vilkelio atsakomybę Seimo valdyba kalbėjo pastarajam net nedalyvaujant posėdyje. „Jis, žmogus, dabar komandiruotėje, o mes už akių priėmėme sprendimą atšaukti kai kuriuos sugriežtinimus žurnalistams“, – portalui 15min.lt sakė I.Degutienė.

Dabar tenka pripažinti, kad buvo padaryta klaida, – I.Degutienė.Konservatorė teigė, jog pati turėjo susirasti žurnalistų akreditavimo prezidentūroje ir Vyriausybėje taisykles. Ir įsitikino, jog ten jokių kvotų informaciją rengiantiems žurnalistams nėra. „Tikrai ne politiko darbas ieškoti tų taisyklių, – sakė I.Degutienė. – Seimo valdybai apskritai nederėjo kištis, nes konfliktas tapo politizuotas. Iš tikrųjų tai tik darbo Seime reglamentavimas. O dabar tenka pripažinti, kad buvo padaryta klaida.“

Kiti Seimo valdybos nariai – vicepirmininkė Virginija Baltraitienė ir opozicijos lyderis Gediminas Kirkilas – neatmeta galimybės, jog iš G.Vilkelio, kai jis grįš iš komandiruotės, bus pareikalauta atsakomybės dėl melagingos informacijos. Esą patikėjusi jo žodžiais, kad ir kitos valstybės institucijos turi kvotas žurnalistams, valdyba balsavo už jų įvedimą Seime.

Dėl netvarkos Seimo kanceliarijoje, kai 2006 metais kilo vadinamasis privilegijų skandalas, su kanclerio postu atsisveikino buvęs kancleris Arvydas Kregždė. Kol kas sunku pasakyti, ar pastarojo skandalo pasekmės bus skaudžios ir G.Vilkelio karjerai.

Įleis Grinevičiūtę

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Žurnalistė Rūta Grinevičiūtė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Žurnalistė Rūta Grinevičiūtė

Beje, Seimo valdyba nusprendė, kad Rūtai Grinevičiūtei gali būti išduotas leidimas įeiti į Seimo rūmus kaip Seimo narės Aurelijos Stancikienės visuomeninei padėjėjai. Tokį sprendimą parlamento vadovybė priėmė apsvarsčiusi Seimo narės A. Stancikienės prašymą.

Anksčiau valdyba buvo nusprendusi, kad „pilietei R. Grinevičiūtei leidimas įeiti į Seimo rūmus nebus išduotas, kol Seimo valdyba nenustatys kitaip“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius