Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 13, 21:00

Mažosios savivaldybės baseinų dėl išaugusių energijos kainų uždaryti neskuba, tačiau žada taupyti

Anykščiai, Varėna ir Širvintos – čia yra po vieną nedidelį 25 metrų ilgio baseiną su pirtimis, kur kasdien pliuškenasi ir vaikai, ir plaukioja mėgėjai bei galbūt būsimi profesionalai. Kaip ant mielių kylančios energijos kainos savivaldybes verčia galvoti apie taupymą, tačiau baseinų uždaryti jos nesiruošia.
Varėnos baseinas
Varėnos baseinas / Varėnos rajono savivaldybės nuotr.

„Mes nusiteikę baseiną kažkokiais būdais išlaikyti, bet jeigu nuostolis per mėnesį pasidarys dešimtimis ar šimtais tūkstančių, tai aišku, kad biudžetas nepaveš“, – 15min sakė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

„Uždarymas būtų tik kraštutiniu atveju. Esame baseiną išlaikę ir tokiu metu, kai Lietuvoje dirbo tik vienas baseinas. Tikiuosi, kad ir dabar rasime kažkokių rezervų“, – pridūrė jis.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Sigutis Obelevičius
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Sigutis Obelevičius

Jo teigimu, prieš kelias savaites savivaldybė baseiną valdančiai viešajai įstaigai skyrė 70 tūkst. eurų skoloms padengti – kitaip baseinas šį sezoną būtų likęs užrakintomis durimis.

Pasak mero, iššūkių šiemet netrūks – jau dabar laukiama žvėriškai išaugusių sąskaitų už dujas.

„Sąskaitos išaugo nežmoniškai. Už 1000 kubinių metrų dujų pernai gruodį sąskaita buvo apie 3,5 tūkst. eurų. Tai dabar, už rugsėjį ar spalį, panašu, kad bus apie 25 tūkst. eurų“, – kalbėjo Anykščių vadovas.

Anot jo, su elektra kiek paprasčiau nei su dujomis – dar įmanoma taupyti.

„Su elektra šiek tiek paprasčiau, nes dar gali taupyti – kažkur kažką užgesinti ir panašiai, o dujų nepritaupysi – reikia vandenį pašildyti, nes šaltame vandenyje nesimaudysi“, – teigė S.Obelevičius.

Jis tikina, kad kol kas neplanuojama trumpinti darbo laiko, nes tai gali atnešti dar didesnį nuostolį.

Vis dėlto, ketinama truputį pakelti kainas plaukimo gerbėjams.

„Kainos augs, bet augs proto ribose – galvojam, kokiais dviem eurais padidinti bilieto kainą. Aišku, dujų kainos to skirtumo nepadengsi“, – pasakojo Anykščių rajono meras.

„Baseino tikrai neuždarinėsim“

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė irgi nusiteikusi bet kokia kaina išlaikyti veikiantį baseiną, tačiau darbo laiko trumpinimas, nors kol kas ir neplanuojamas, išlieka galimu variantu.

„Dabar šito neplanuojame, nes atsidarėme rugsėjo 2 dieną, žmonės aktyviai pradėjo eiti. Jeigu matysime, kad žmonės neina, klientų mažėja, vienareikšmiškai galbūt darbo valandas pakoreguosime“, – 15min teigė Ž.Pinskuvienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Živilė Pinskuvienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Živilė Pinskuvienė

„Gal patrumpinsim – gal dirbsim ne iki 22, o iki 20 valandos. Galbūt vėliau pradėsime dirbti“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, nepaisant brangstančios energijos, kol kas netgi neketinama ir kainų pakelti.

„Jausis ta našta, bet tikrai baseino neuždarysim ir antrokus mokysim nemokamai plaukti, senjorai toliau vaikščios į įvairiausias programas – gyventojams baseinas tikrai bus atviras ir kainų tikrai neplanuojame didinti“, – kalbėjo Širvintų vadovė.

Žada rasti aukso vidurį

Tuo metu Varėnos rajono meras Algis Kašėta 15min teigė, kad sprendimų dėl baseino kol kas nepriimta, tačiau šiuo metu svarstomi variantai, kaip taupyti.

Pasak mero, būtina išlaikyti balansą – ir taupyti, ir užtikrinti galimybę vaikams treniruotis.

„Viena vertus, tai – didelė našta, kita vertus, mes turime neblogų pasiekimų. Yra vaikų, kuriems gerai sekasi. Čia reikia rasti tą aukso vidurį, kad ir taupymas būtų, ir galimybė būtų neapleisti treniruočių vaikams“, – kalbėjo A.Kašėta.

Ramūno Guigos nuotr./Šventėje dalyvavo Varėnos rajono meras Algis Kašėta
Ramūno Guigos nuotr./Šventėje dalyvavo Varėnos rajono meras Algis Kašėta

Pasak Varėnos mero, kol kas planų uždaryti baseino ar trumpinti darbo laiką nėra, tačiau kaip ir Širvintose vėliau gali būti svarstoma galimybė baseinui dirbti trumpiau.

Brangstančios energijos kainos pamažu savivaldybes verčia taupyti – jau kelios savivaldybės dėl išaugusių elektros kainų pasirengusios taupymo planus – ketina išjungti fontanus, prigesinti gatvės šviesas ir t.t.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min