Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 25d. 17:22

Medicininės kaukės kaina privertė kilstelėti antakius: už dešimt vienetų – 20 eurų

Parduodamos medicininės veido kaukės
Veido kaukė

Europoje daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu, Lietuvos gyventojai suskubo apsirūpinti apsauginėmis kaukėmis ir, kaip skelbiama, šalies vaistinėse jos išparduotos, o turimi likučiai gali pasibaigti bet kuriuo metu. Tačiau kai kur parduodamos medicininės kaukės stebina savo kaina. Vilnietė Vaida pasipiktino, kad internetinėje parduotuvėje Pigu.lt dešimties kaukių dėžutė kainuoja 19,99 euro. Pigu.lt atstovė aiškino, kad pastarosiomis savaitėmis rinkoje užsakomų kaukių savikaina padidėjo dešimtis kartų, jų neišeina parduoti pigiau.

„Dar prieš 5 minutes darbe juokavom, kad turiu namie šitų kaukių dėžutę, tai reiktų gal internete po 2 eurus už vienetą prastūminėt, vis biznis. Pasirodo, jau yra tą darančių. Mielieji, kas nežinot, jums šitų kaukių tikrai nereikia. Reikia plaut rankas. Dažnai. Ir netrint rankomis veido. Muilas pigiau nei kaukės ir ne deficitinis“, – pasidalinusi nuotrauka iš internetinės parduotuvės Pigu.lt, kurioje matyti, kad 10 vienetų medicininių vienkartinių trijų sluoksnių veido kaukių kainuoja 19,99 euro, feisbuke rašė Vaida.

Dar prieš 5 minutes darbe juokavom, kad turiu namie šitų kaukių dėžutę, tai reiktų gal internete po 2 eurus už vienetą prastūminėt, vis biznis. Pasirodo, jau yra tą darančių.

Pakuotės kaina – 100 eurų

Internete galima rasti nemažai skelbimų, kur medicinines kaukes parduoda žmonės. Kaip matyti iš vieno skelbimų portalo, pastarosiomis dienomis įkelta per 20 tokių skelbimų.

Parduodamos medicininės veido kaukės
Parduodamos medicininės veido kaukės

Viename jų 50 vienetų dviejų sluoksnių kaukių pakuotę siūloma pirkti už 40 eurų. Kitame skelbime už 50 vienetų medicininių kaukių prašoma 100 eurų.

„Čia kaina 50-ies vienetų?“, – stebimasi komentare po minėtu skelbimu.

Dar viename skelbime vienos medicininės kaukės kaina – 90 centų. „Sugalvojo užsidirbti iš žmonių baimių... žema“, – pakomentavo vienas žmogus.

Tarkime, „Gintarinės vaistinės“ interneto svetainėje 50 vienetų trijų sluoksnių medicininių kaukių su gumyte dėžutė su nuolaida parduodama už 1,70 euro. Be nuolaidos ji kainavo 2,12 euro.

Parduodamos medicininės veido kaukės
Parduodamos medicininės veido kaukės

Rinkoje šoktelėjo kainos

Internetinės parduotuvės Pigu.lt komunikacijos vadovė Baltijos šalims Raimonda Strazdauskaitė aiškino, kad jokios klaidos dėl nurodomos medicininių kaukių kainos nėra.

„Iš tikrųjų kaukės tiek ir kainuoja. Neseniai mes jas užsakinėjome tokia savikaina, kuri tikrai yra šoktelėjusi rinkoje. Tad, kaip ir kitose didžiausiose elektroninėse parduotuvėse, pavyzdžiui, kokiam „Amazon“, lygiai tą pačią kainą gausite. Toks tiekimas“, – pažymėjo ji.

Pigu.lt nuotr./Pigu.lt terminalas
Pigu.lt nuotr./Pigu.lt terminalas

Pastebėjus, kad kai kuriose vaistinėse medicininių kaukių kaina yra dešimt kartų mažesnė, R.Strazdauskaitė sakė, kad ir Pigu.lt turėjo tokių medicininių kaukių, kurių pakuotė kainavo kelis eurus.

„Mes prieš keletą savaičių jas išpardavėme ir prieš savaitę pirktos kaukės jau yra tokia dešimtis kartų didesne savikaina, kad mes negalime parduoti pigiau. Tai, panašu, kad vaistinės dar prekiauja tais likučiais, kurie likę. Jeigu dar turi jų, nes jeigu sekame paskutinę informaciją, panašu, kad jau nebeturi jų“, – komentavo internetinės parduotuvės Pigu.lt komunikacijos vadovė.

Mes prieš keletą savaičių jas išpardavėme ir prieš savaitę pirktos kaukės jau yra tokia dešimtis kartų didesne savikaina, kad mes negalime parduoti pigiau.

Antradienį Lietuvos vaistinių asociacija paskelbė pranešimą, kuriame nurodė, jog apsauginės kaukės vaistinėse baigėsi, o turėti likučiai – senka.

Teigiama, kad jau kurį laiką vaistinės parduoda didesnius nei įprasta medicininių kaukių kiekius, o naujų kaukių pristatymas stringa, gaunami mažesni nei reikiama kiekiai.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Veido kaukė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Veido kaukė

R.Strazdauskaitės teigimu, anksčiau užsakinėtų medicininių kaukių savikaina buvo gerokai mažesnė. Prieš savaitę užsakytų prekių kaina ir savikaina yra „dešimtis kartų didesnė“.

„Todėl ir kainų šuolį pastebėjo mūsų klientai“, – sakė ji.

Todėl ir kainų šuolį pastebėjo mūsų klientai.

Pigu.lt komunikacijos vadovė Baltijos šalims aiškino, kad medicininių kaukių dėl koronaviruso parduodama daugiau.

„Mes šitomis kaukėmis prekiavome ir anksčiau. Po informacijos paskleidimo apie pirmuosius atvejus Europoje mes pajutome, kad poreikis išaugo ir tuos keletą šimtų vienetų iš karto ir pardavėme. Todėl neseniai užsisakę naujų, jau iš tikrųjų gavome dešimtis kartų didesne savikaina“, – nurodė ji.

Anot R.Strazdauskaitės, internetinė parduotuvė dar turi keletą šimtų medicininių kaukių pakuočių po 10 vienetų.

„Kol kas pasakyti, ar gausime daugiau, dar negalime. Tačiau tikimės, kad tiekėjai vis dėlto užtikrins mums tiekimą“, – teigė ji.

Pritraukė perpardavinėtojus

Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė teigė, kad vaistinėje medicininės kaukės kainuoja po dešimt euro centų.

„Šiais metais tokių kaukių parduota neįprastai daug ir tai susiję su koronaviruso baime. Prieš gerą mėnesį vaistinėse kaukes pirko labai dideliais kiekiais, galimai tam, kad jos būtų perpardavinėjamos. Tai dabar ir matome“, – sakė ji.

Prieš gerą mėnesį vaistinėse kaukes pirko labai dideliais kiekiais, galimai tam, kad jos būtų perpardavinėjamos. Tai dabar ir matome.

Pasak L.Bielskės, medicininių kaukių pristatymo sąlygų tiekėjai „Eurovaistinei“ nekeičia, tiesiog negali užtikrinti reikiamo kiekio, nes Kinijos rinka uždaryta ir gamyklos nusprendę visą produkciją skirti vidaus rinkai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Bielskė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laura Bielskė

L.Bielskės teigimu, sveikatos specialistai akcentuoja, kad tokio tipo medicininės kaukės neapsaugo nuo koronaviruso. Ieškantiems tinkamų kaukių reikėtų atkreipti dėmesį į filtrus ir apsaugos lygį.

„Labai svarbu, kad kaukės būtų laikomos tinkamai, atitiktų higienos normas, patalpose būtų pakankamas drėgmės kiekis. Mes galime būti tikri tik dėl priemonių, kurias parduodame pas save, deja, kitus atvejus komentuoti sudėtinga“, – kalbėjo „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min