Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 18d. 09:21

Medikai antrąkart mitinguos dėl trumpinamų atostogų ir ilginamos darbo savaitės

Medikų protesto akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Medikų protesto akcija

Medikų profesinės sąjungos ketvirtadienį organizuoja antrą mitingą, kuriame ketinama išreikšti dalies gydytojų pasipiktinimą trumpinamomis atostogomis ir ilginama darbo savaite.

Antąkart susiburti prie Seimo medikų atstovus esą privertė tai, kad Vyriausybė neįgyvendino jų reikalavimo atšaukti savo nutarimus, reglamentuojančius darbo savaitės ir kasmetinių atostogų trukmę.

Nutarimų pataisas esą labiausiai pajuto vadinamųjų rizikingų profesijų medikai, kurie teikia medicinos paslaugas psichiatrijos klinikose, sutrikusio vystymosi asmenims, ligoniams po sunkių galvos traumų, insultų, navikų, pacientams, besigydantiems tuberkuliozę, lytiškai plintančias ligas, AIDS.„Kadangi minėti nutarimai iki šiol neatšaukti, pakartotinai kreipiamės į Seimą ir reikalaujame parlamentinės kontrolės, įskaitant ir kreipimąsi į Konstitucinį Teismą“, – teigiama profsąjungų išplatintame pranešime.

Medikų atstovų teigimu, gautas leidimas mitinguoti prie Seimo iki 1000 žmonių.

Anot medikų profsąjungų atstovų, ministrų kabineto sprendimai dėl medikų atostogų ir darbo savaitės trukmės priimti nederinant su darbuotojų atstovais, pažeidžiant susitarimus dėl trišalio bendradarbiavimo, Profesinių sąjungų įstatymą, Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą bei kitus teisės aktus.

„Tai padaryta ypač netinkamu metu, neatsižvelgus į šalies ekonominę situaciją, kai dėl sumažinto finansavimo sveikatos priežiūros įstaigose ir taip taupoma mažinant darbuotojų skaičių bei darbo užmokestį“, – tvirtina profsąjungos.

Pareiškimą pasirašė Lietuvos medikų profsąjunga, slaugos ir socialinių darbuotojų profsąjunga „Solidarumas“, LDF medicinos darbuotojų federacija.

Prieš pora savaičių vykusio pirmojo mitingo metu medikų atstovai prie Seimo išreiškė nepasitenkinimą minėtais Vyriausybės sprendimais, medicinos paslaugų įkainių mažinimu bei reikalavo, kad atsistatydintų esą už tai atsakingi sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas bei socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys.

Gugužės viduryje A.Čaplikas pasirašė įsakymą vienodai mažinti apmokėjimą visų rūšių asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, nustatant, kad bazinės kainos 1 balo vertė lygi 0,89 lito (iki šiol buvo 1 litas).

Vyriausybė taip pat nutarė suvienodinti darbo laiko trukmę iki 38 val. per savaitę ir atostogas iki 36 kalendorinių dienų per metus visoms be išimties sveikatos priežiūros darbuotojų grupėms.

Šias nutarimų pataisas esą labiausiai pajuto vadinamųjų rizikingų profesijų medikai, kurie teikia medicinos paslaugas psichiatrijos klinikose, sutrikusio vystymosi asmenims, ligoniams po sunkių galvos traumų, insultų, navikų, pacientams, besigydantiems tuberkuliozę, lytiškai plintančias ligas, AIDS.

Taip pat ilgiau dirbti turės ir dalį atostogų prarado anesteziologai, greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, specialistai, dirbantys su cheminėmis medžiagomis, higienistai, atliekantys dezinfekciją ir deratizaciją, įkalinimo įstaigų medicinos personalas.

Iki šiol savaitinė darbo laiko trukmė medikams svyravo nuo 30 iki 39 val., o atostogos – nuo 35 iki 42 dienų.

SAM neigia, kad minėti sprendimai nederinti su medikais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Atostogos Mitingas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min