Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikai: atlyginimų mokėjimo tvarka per krizę neturi prieštarauti įstatymams

Liutauras Labanauskas
Organizatorių nuotr. / Liutauras Labanauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos gydytojų sąjunga krizės sąlygomis gydymo įstaigų vadovus ragina nekurstyti emocijų ir atsiskaitant su darbuotojais, laikytis darbo santykius reglamentuojančių įstatymų – gydytojų atlyginimai turi būti išmokėti laiku.

„Pirmiausia krizę pajuto tos gydymo įstaigos, kurios nebuvo sukaupusios rezervinių lėšų, –susidariusią situaciją komentuoja Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas, – LGS apklausė įstaigas apie atlyginimų mokėjimą gruodžio mėn. – vėluojančių mokėti atlyginimus įstaigų sąrašas nėra labai ilgas. Į jį patenka tos pačios įstaigos, kurios buvo paminėtos ir paskutinio atlyginimų kėlimo etapo metu, kaip nekėlusios atlyginimų arba kėlusios mažiau. Pirmiausia yra mažinami priedai prie atlyginimų tose įstaigose, kuriose atlyginimų didinimas nebuvo tinkamai įformintas darbo sutartyse. Taip pat yra gydymo įstaigų, kurios ieško išeičių iš situacijos mokėdamos atlyginimus dalimis“.

LGS nuomone, šalies žiniasklaidoje pasirodantys straipsniai, kad gydymo įstaigose darbuotojai negauna atlyginimų yra tik netinkamo gydymo įstaigų administravimo pasekmė. Valstybinės ligonių kasos atstovų išplatintame pranešime teigiama, jog šiuo metu teritorinės ligonių kasos jau apmokėjo vidutiniškai 69 proc. gruodžio mėnesį gydymo įstaigų suteiktų paslaugų, tai yra atsiskaito laiku, nepažeisdamos Sveikatos draudimo įstatymo nuostatų.

Pirmiausia krizę pajuto tos gydymo įstaigos, kurios nebuvo sukaupusios rezervinių lėšų. Susidariusią situaciją komentuoja Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas.

„Kita vertus, dėl finansinės situacijos šalyje pinigų ėmė stigti daugelio miestų gydymo įstaigoms. Tačiau LGS atkreipia dėmesį, jog neretai ekonominis sunkmetis darbdavius verčia suktis iš padėties, kartais net nutylint realią situaciją bei manipuliuojant darbuotojų lojalumu ar teisiniu neišprusimu“, – sako L. Labanauskas.

Pasak prezidento, LGS pareiga informuoti savo narius, kokios yra jų tesės ir kokios tvarkos turi būti laikomasi sunkmečiu. „Būtina žinoti, kad darbuotojų atlyginimai privalo būti mokami pirmumo tvarka. Pritariu sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko pozicijai, jog medikų darbo užmokestis yra prioritetas ir raginu visus gydymo įstaigų vadovus vadovautis šia įstatymuose numatyta nuostata,“ – sako L. Labanauskas.

LGS primena, kad sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje oficialiai pareiškė, kad „ligoninių vadovai privalo pagal situaciją atidžiau vertinti išlaidų racionalumą. Finansavimas nėra nutrauktas, todėl gydymo įstaigų administracijai tenka atsakomybė, kad atlyginimai darbuotojams būtų išmokėti laiku“. Šią savaitę ministras Algis Čaplikas patikino, kad „įvertinus realią situaciją visos lėšos ligoninėms bus pervestos iki vasario 1 d., o ne iki vasario 15 d., kaip numato Sveikatos draudimo įstatymas“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min