Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikai ir kelininkai telkia pajėgas

Gausiau pasnigus, esant plikšalai labiausiai nukenčia pėstieji – medikai jų sulaukia 2–3 kartus daugiau negu įprastai.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gausiau pasnigus, esant plikšalai labiausiai nukenčia pėstieji – medikai jų sulaukia 2–3 kartus daugiau negu įprastai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sinoptikai artimiausiomis dienomis prognozuoja šaltus orus – termometrai rodys kelis laipsnius žemiau nulio, turėtų pasnigti. Vilniaus gatves prižiūrintys kelininkai tikina pasiruošę pasitikti žiemiškus orus, tačiau medikai įspėja, kad saugotis turėtų ir patys žmonės, nes kasmet dėl pirmo gausesnio sniego ir plikšalos gydymo įstaigų traumatologinės pagalbos skyriuose itin padaugėja pacientų.

Sostinės gatves prižiūrintys kelininkai žadėjo budėti jau šią naktį ir užtikrinti, kad rytinio piko metu gatvės būtų pabarstytos, o jei prireiks, ir nuvalytos. „Neturėtų kilti problemų, nebent iškristų itin daug sniego – tiek, kad iš karto sutvarkyti būtų neįmanoma. Pagal reikalavimus gatves turime sutvarkyti per 6 valandas, kai baigia snigti. Mes paprastai taip ilgai neužtrunkame, nes gatves pradedame valyti pasirodžius pirmoms snaigėms“, – tikino UAB „Grinda“, prižiūrinčios sostinės gatves, direktorius Algimantas Vilūnas.

Anot A.Vilūno, efektyviausia gatves druska barstyti dar prieš pradedant snigti, tada sniegas labai gerai tirpsta. „Tuomet druskos reikia mažiau, nei bandant druska ištirpdyti krūvą sniego. Bet norint pataikyti pradėti barstyti gatves prieš pat sniegą, reikia geros uoslės, nuojautos, patirties ir sėkmės, o to kartais pritrūksta“, – pripažino A.Vilūnas.

„Grindos“ vadovo teigimu, druskos bendrovės sandėliuose yra pakankamai – jau atvežta daugiau negu pusė sezono normos, o gruodžio pabaigoje bus atvežta ir likusi dalis. Druskos ir smėlio mišinio jau turima visam sezonui.

Iš viso sostinėje yra apie 1 000 gatvių, iš jų valoma ir barstoma per 480, o tai sudaro apie 6 mln. kv.m. Pirmiausiai valomos ir barstomos magistralinės, greitojo eismo gatvės, tos, kuriomis važiuoja visuomeninis transportas, ir tik tada smulkesnės.

Pėsčiuosius įspėja būti atsargius

„15min“ kalbinti medikai teigė kur kas labiau nerimaujantys ne dėl vairuotojų, o dėl pėsčiųjų, nes būtent jie labiausiai nukenčia gausiau pasnigus ar prasidėjus plikšalai – šaligatviai, laiptai paprastai būna kur kas slidesni nei gatvės.

„Daugiausia žmonių išėję ryte iš namų tuoj pat paslysta. Tad reikėtų autis batus, kurie mažiau slysta, vilktis storesnį paltą, kuris sušvelnins smūgį griūvant. Taip pat nereikėtų pamiršti atsargumo – apsižiūrėti, ar nėra slidu, neskubėti, ypač einant anksti ryte, kai šaligatviai dar gali būti ir nepabarstyti“, – patarė Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Skubiosios traumatologinės pagalbos skyriaus vedėjas Algimantas Pamerneckas.

Anot gydytojo, pirmą kartą gausiau pasnigus, apledėjus gatvėms ir šaligatviams, medikų pagalbos prireikia kur kas didesniam skaičiui žmonių nei paprastai. „Dabar mes per parą sulaukiame 60–80 pacientų. Per stiprią plikšalą pacientų būna iki 300 ir dažniausia jiems lūžta rankos ar kojos“, – teigė Skubiosios traumatologinės pagalbos skyriaus vedėjas.

Vilniaus savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktorius Virginijus Pauža užtikrino, kad šaligatviai jau šiandien bus barstomi, jeigu apledės, tačiau tikino, jog saugotis reikia ir patiems žmonėms. „Yra miestą tvarkančios organizacijos, kurios atsakingos už šaligatvių valymą ir barstymą, ir jos privalo tai daryti. Bet žmonės turi būti ir patys atsargūs“, – sakė V.Pauža.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min