2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2012 07 25

Medikai: ir šiemet susižalojusiųjų per šuolius į vandenį nebus mažiau

Kauno klinikų neurochirgai prognozuoja, kad ir šią vasarą susižalojusių per šuolius į vandenį žemyn galva nebus mažiau. Savo gyvybe ir sveikata dažniausiai rizikuoja įkaušę jauni vaikinai, kurių trečdalis po traumų lieka neįgalūs, praneša LTV „Šiandien“.
Įspūdingas šuolis į vandenį.
Įspūdingas šuolis į vandenį. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rugpjūčio pabaigoje bus treti metai, kai kaunietis Audrius Kalvėnas – neįgaliojo vežimėlyje. Jis juokauja, kad teko išmokti kone akrobatinių gebėjimų peršokti iš mašinos į vežimėlį, o iš jo – mylimai merginai ant kelių.

„Sušilęs nusprendžiau išsimaudyti ir nors šimtą tūkstančių kartų šokau į tą pačią vietą, deja, tą kartą pasisukau į kitą pusę ir to užteko, kad galva įsmigčiau į dugną, sulaužyčiau tris slankstelius, netekčiau kojyčių ir rankyčių ir vos nepaskęsčiau“, – nelaime pasibaigusį šuolį prisiminė A. Kalvėnas.

Klininkų neurochirurgai sako, jog šįmet per vėsų birželį nelaimingų šuolininkų į vandenį turėjo mažiau, tačiau šventinį liepos savaitgalį jų padaugėjo – vienuolikai vyrų prireikė medikų pagalbos.

„Dar vaikų skyriuje yra tokie paaugliai 16–17 metų. Mano žiniomis, jų yra trys. Tai iš viso 14. Todėl bijau, kad ta liūdna statistika, kuri mus lydi eilę metų, bus pasiekta ir šįmet – per 20 tokių pacientų“, – sako Kauno klinikų Stuburo neurochirurgijos skyriaus vadovas dr. Bronius Špakauskas.

Įkaušęs jaunas vaikinas – tokį mėgėjo pašokinėti ant galvos į vandenį portretą piešia medikai. Nardymo traumas beveik išimtinai patiria vyrai, trečdalis jų lieka neįgalūs.

„Pirmiausia yra keistas mūsų žmonių požiūris, savisaugos instinkto neturėjimas, agresija, nesaugojimas ir kitų, ir netgi savo gyvybės“, – teigia dr. B. Špakauskas.

„Šokite į vandenį, nusisukite sprandą ir jūs turėsite beprotiškai fantastiškai linksmą ir aktyvų gyvenimą, nes reikės išmokti valgyti, rengtis, šaukštą laikyti, nusišlapinti, pasituštinti kitaip, galų gale reikės išmokti judėti, laikyti pusiausvyrą“, – perspėja A. Kalvėnas.

Neurochirurgas sako, kad jo kolegos iš Vakarų Europos, Amerikos ar Australijos pašiurpsta išgirdę, kiek daug vyrų Lietuvoje susižaloja šokinėdami į vandenį žemyn galva.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min