Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikai kreipiasi į Konstitucinį Teismą ir grasina streiku

Liutauras Labanauskas
Organizatorių nuotr. / Liutauras Labanauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Atlyginimų mažinimu, atostogų trukmės bei darbo laiko suvienodinimu visiems medikams pasipiktinusi Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) kreipiasi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų, ar valdžios sprendimai neprieštarauja Konstitucijai.

Medikai piktinasi planuojama sveikatos apsaugos sistemos reforma ir teigia, jog siūlomas scenarijus – gydymo įstaigas padalyti į respublikines, regionines ir rajonines – nėra taikomi jokiose šalyse.

Pasak LGS prezidento Liutauro Labanausko, jei jau siekiama gydymo įstaigas sujungti, visas jas galima sujungti į vieną „Lietuvos ligoninę“.

„Jei bus taip, kaip ketinama, o Finansų ministerija tikina, kad gal situacija bus ir dar blogesnė, tai mes grįšime su atlyginimu į 2005 metus“, – pirmadienį spaudos konferencijoje  teigė L.Labanauskas.

Jis pridūrė, jog jei valdžia neatsisakys savo ketinimų, medikai organizuos streiką. „Gydytojai tik pradeda šią minti ugdyti. (...) Akcijų mes neatsisakome, esame atlikę medikų apklausą, tik pagal įstatymus yra ilgas pasiruošimo etapas“, – teigė L.Labanauskas.

Jis priminė, kad pastarąjį kartą medikai streikavo 2005 metais. „Kaip ir tada, dabar motyvas yra ekonominis – kalbama apie atlyginimų mažinimo neteisėtumą“, – pabrėžė LGS prezidentas.

Jis palygino, jog valdžios sektoriui atlyginimai sumažėjo vos keliolika procentų, tuo tarpu medicinos sektoriui finansavimas pirmą kartą buvo sumažintas 20 proc., o dar planuojama kirpti apie 25 proc.

Į KT – dėl darbo valandų

Gydytojai su Seimo frakcijomis inicijuoja kreipimąsi į KT, kad šis išaiškintų, ar medicinos atostogų trukmę ir darbo laiką suvienodinę Vyriausybės sprendimai neprieštarauja Konstitucijai.

„Kalbame savo kreipimesi apie tai, kad gydytojams, kaip ir kitų specialybių žmonėms, turi būti garantuotos saugios ir sveikos darbo sąlygos“, – sakė parlamentaras, socialdemokratas Juozas Olekas. Kaip pavyzdžius jis įvardijo anesteziologus, greitosios pagalbos gydytojus, patalogoanatomus, radiologus, kuriems tenka dirbti kenksmingomis sąlygomis ar susidurti su papildoma emocine įtampa.

L.Labanauskas pridūrė, jog ministerija siūlo sulyginti skirtingas specialybes, pavyzdžiui, radiologus su pediatrais. „Kenksmingomis sąlygomis dirbantiems jie siūlo nedirbti tų papildomų valandų, o tuo metu kelti kvalifikaciją. Žinote, aš esu pediatras, tačiau aš negaliu kelti kvalifikacijos, o štai jis gali“, – piktinosi L.Labanauskas.

Jis neigė teiginius, esą Lietuvoje yra per daug medikų. „Lietuvoje šiandien fizinių asmenų, gydytojų skaičius atitinka Europos Sąjungos (ES) vidurkį. (...) Daug šalių, kuriose medikų skaičius atitinka ES vidurkį, jaučiamas gydytojų trūkumas. Ir jos vilioja mūsų gydytojus išvažiuoti. Tačiau situacija yra tokia, kad dar išvažiavus gydytojų mes dar didesnį trūkumą turėsime“, – kalbėjo LGS prezidentas.

Jis pridūrė, jog daugiau nei trečdalio Lietuvos gydytojų amžiaus vidurkis šiuo metu yra apie 60 metų. „Kitos šalys medikų darbo laiką ne ilgina, o trumpina, taip saugodamos darbo vietas, o ne išstumdamos kitus“, – sakė L.Labanauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min