Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikų bendruomenė vieningai reikalauja persvarstyti prieštaringus Vyriausybės nutarimus

Medikas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Medikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį penkios Lietuvos medicinos darbuotojų profsąjungos, aptarusios susidariusią situaciją dėl darbo laiko ir atostogų pakeitimų, kreipėsi į ministrą pirmininką Andrių Kubilių ir kitus Vyriausybės narius, dar kartą reikalaudamos atšaukti balandžio 29 d. Vyriausybės vadovo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro pasirašytus nutarimus, suvienodinusius visų specializacijų medicinos darbuotojų darbo laiką ir atostogų trukmę, teigiama išplatintame pranešime.

„Atsižvelgdamos į darbo santykių stabilumo bei darbo įstatymų bendrumo ir diferenciacijos, o taip pat – ir socialinės partnerystės principus, medicinos darbuotojų organizacijos reikalauja, kad būtų sudaryta bendra darbo grupė, kuri įvertintų, ar tikrai yra pasikeitę pavojingi veiksniai, darantys įtaką kai kurių medikų darbo sąlygų sudėtingumui“, – sako Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas profesorius Liutauras Labanauskas. Jo teigimu, tik tada galima nuspręsti, ar reikia keisti, ir kaip keisti darbo laiko bei atostogų trukmės reglamentavimą.

Pirmąjį kreipimąsi į Vyriausybės vadovą ir SADM ministrą birželio 5 dieną pasirašė Lietuvos gydytojų sąjungos, Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos, Lietuvos radiologų asociacijos, Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų draugijos, Lietuvos patologų draugijos, Nacionalinės intervencinės kardiologijos asociacijos, Teismo medicinos darbuotojų profsąjungos, Lietuvos darbo federacijos Medicinos darbuotojų federacijos, Lietuvos vaikų ir paauglių psichiatrų, Lietuvos psichiatrų asociacijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovai.

Neoficialiomis žiniomis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šiandien, birželio 17 d., į Vyriausybės posėdžio rezervinių klausimų sąrašą ketina įtraukti Vyriausybės nutarimų (Nr. 411 ir Nr. 412), kuriais buvo suvienodintas medicinos darbuotojų darbo laikas ir atostogų trukmė, svarstymą. SAM siūlys nutarimo dėl darbo laiko suvienodinimo įsigaliojimą atidėti trims mėnesiams - dabar jis buvo atidėtas mėnesiui. Atostogų trukmę suvienodinančio nutarimo taip pat neketinama atšaukti. Tačiau trijų mėnesių laikotarpis yra nepakankamas tokių svarbių sprendimų išsamiai analizei atlikti ir atsakingai priimti sprendimus dėl medikų darbo sąlygų.

Šiuo metu gydymo įstaigos dėl priimtų sprendimų negali racionaliai organizuoti ir planuoti darbo, vykdyti funkcijų. Stringa planinės sveikatos priežiūros paslaugos, sunku rasti ir paskirti gydytojams darbo vietas bei planuoti atostogas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min