Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medis sausuolis grasina nelaime

Danės gatvės gyventojas Henrikas Dulkė prie medžio
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Danės gatvės gyventojas Stanislovas Šidliauskas prie medžio
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Parodykit mums kitą tokį medį mieste – nusausėjusį it stagarą ir dar miesto centre“, – piktinosi Danės gatvės 23-iojo namo gyventojai. Jau ne pirmus metus jie retoriškai klausia: nejau reikia sulaukti nelaimės, kad būtų pasirūpinta sudžiūvusiu medžiu.

Miesto centre, visai šalia Laikrodžių muziejaus bei Muzikinio teatro, gyvenantys klaipėdiečiai siūlo turistus pavedžioti ne tik centrinėmis gatvėmis, bet ir po kiemus. Čia esą atsivers visai kitoks uostamiestis – su nudaužytomis plytelėmis ir nudžiūvusiais medžiais.

Dėl vieno išsikerojusio medžio, kuris nudžiūvo ir tapo kiemo siaubūnu jau daugiau kaip prieš dešimtmetį, Danės gatvės gyventojai kelerius metus nesėkmingai bando susitarti su valdininkais bei namo administratoriais.  Per tuos kelerius metus taisyklės, valdininkai ir direktoriai keitėsi, medis kieme vis džiūvo, tačiau juo pasirūpinti taip ir neatsirado kam.

„Paukščiai visą medžio žievę nulupo, kažkas jį dar dažais apterliojo. O vaikigaliai dar ir pramogą susirado – dienomis susirenka ir laido į kamieną peilius“, – pasakojo gretimame name gyvenantis Stanislovas Šidlauskas.

Pasak Danės gatvės gyventojo Henriko Dulkės, sausuolio „grožis“ ypač atsiskleidžia vasarą, kai aplinkiniai medžiai sužaliuoja, o šis lieka stovėti nuogas ir pajuodęs.

Aiškinasi jau trejus metus

Gyventojai jau trečius metus siekia, kad būtų pasirūpinta sausu medžiu, keliančiu grėsmei ne tik praeiviams ar šalia stovintiems automobiliams, bet ir daugiabučiui. „Medžio šaknys yra pažeistos, greta jų eina šiluminė trasa. Kai papučia bent kiek stipresnis vėjas, ima kilnotis netgi žemė“, – tvirtino S.Šidlauskas.

H.Dulkė pasakojo, kad kol jis bandė išsiaiškinti, kas turėtų pasirūpinti medžiu sudžiūvėliu, spėjo pasikeisti ir taisyklės, ir patys specialistai. „Iš pradžių buvo pasakyta, kad sausuoliams pašalinti reikalingas leidimas ir jo gali prašyti namų valdos. Buvo parašytas ir raštas dėl leidimo, bet netrukus paaiškėjo, kad jo nebereikia. Tada pasikeitė namų valdų direktorius ir vėl istoriją teko iš naujo pradėti“, – pasakojo  H.Dulkė. Galiausiai paaiškėjo, kad kiemo „puošmena“ reikia rūpintis patiems gyventojams.

Teks mokėti

Nežinantys, kaip atsikratyti sausuolio, klaipėdiečiai bando ieškoti tų, kam jis būtų reikalingas. „Galėtų susipjaustyti ir išsivežti“, – samprotavo jie. Danės gatvės gyventojai paskaičiavo, kad jei patiems tektų rūpintis medžio pašalinimu, kiekvieno buto šeimininkai turėtų sumokėti po keliasdešimt litų. „Bet tolimesnių laiptinių gyventojai gali imti ir sakyti, kad jiems medis netrukdo. Tada mums tektų mokėti net po šimtą litų“, – skundėsi pašnekovai.

Pyktį jiems kelia ir tai, kad randama pinigų iš miesto pašalinti dar žaliuojančius medžius, o sausuoliams – ne. Tačiau kaip aiškino savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė, savivaldybė gali pašalinti sausus medžius prie gatvių važiuojamųjų dalių. „Reikia suprasti – pinigų nėra ir galime pasirūpinti tik jau tikrai grėsmę keliančiais medžiais“, – aiškino ji.

Administratorius tik padeda

Pasak bendrovės „City Service“, kuri ir rūpinasi Danės g. 23-iuoju  namu, Klaipėdos padalinio vadovo Mindaugo Genio, administratoriams nepriklauso rūpintis medžiais, jei jie auga teritorijoje, nepriklausančioje namui. „Tai savivaldybės teritorija, tad ir medžių genėjimas bei pjaustymas yra jų funkcija“, – aiškino jis.

Administratoriai, norėdami padėti gyventojams, vis tik pasirūpino leidimu nupjauti medį. „Tačiau išlieka neatsakytas klausimas: kas tai apmokės“, – aiškino M.Genys. Medžio supjaustymas ir išvežimas gali kainuoti iki 1000 Lt. Pasak „City Service“ atstovo, ne kartą teko talkinti gyventojams, tik  šįkart reikia visiems susitarti dėl mokesčio.

Komentarai
Temos Medis, Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min