2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 04 16

Medžiotojas Bronius Bradauskas apskųstas Seimo etikos sargams dėl galimo interesų konflikto

Grupė Seimo liberalų parlamento etikos sargams apskundė Seimo narį socialdemokratą Bronių Bradauską dėl galimo interesų konflikto.
Bronius Bradauskas
Bronius Bradauskas / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Jų teigimu, B.Bradauskui tapus Lietuvos žvejų ir medžiotojų draugijos pirmininku, kyla abejonių, ar parlamentaras, balsuodamas dėl Medžioklės įstatymo pataisų priėmimo, nesupainios viešųjų ir privačių interesų.

Pats socialdemokratas priekaištus atmeta ir juos vadina idiotizmu.

Šeši Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai mano, kad B.Bradauskas Seime gali veikti vadovaudamasis konkrečios draugijos, o ne Tautos ir Lietuvos valstybės, interesais.

„Atsižvelgiant į tai, kad nurodytas įstatymo projektas palankiai vertinamas draugijos, kaip daugiau tenkinantis medžiotojų, o ne sklypų savininkų, interesus, bei įvertinus tai, kad, tapęs draugijos pirmininku, Seimo narys įsipareigojo atstovauti ir veikti šios draugijos interesais, kyla Seimo nario interesų konflikto grėsmė“, – rašoma Seimo pirmininkui bei Etikos ir procedūrų komisijai adresuotame rašte.

Seimo statuto numato, kad Etikos ir procedūrų komisija parlamentarams teikia rekomendacijas, kaip išvengti interesų konflikto konkrečioje situacijoje.

B.Bradauskas Lietuvos žvejų ir medžiotojų draugijos pirmininku išrinktas balandžio 10 dieną.

Liberalai prašo etikos sargų įvertinti, ar B.Bradauskas privalo prieš parlamente pradedant Medžioklės įstatymo pataisų priėmimą informuoti posėdžio pirmininką apie interesų konflikto grėsmę ir nusišalinti nuo tolesnio klausimo svarstymo bei balsavimo.

Preliminariai parlamentarai dėl minėtų pataisų planuoja balsuoti ketvirtadienį.

„Aš ginu ne asmeninį interesą, o ginu visos Lietuvos gyvūnijos egzistavimo interesą. Jie manęs nepajudins, bet kadangi išvažiuoju į Klaipėdą tą dieną, nedalyvausiu priimant įstatymą“, – antradienį BNS sakė B.Bradauskas.

Jo teigimu, liberalai teikė pataisas Medžioklės įstatymo pataisoms, gindami privačius interesus.

„Jie nori, kad privatininkai išnaikintų gyvūnus, kad mes savo vaikus kur nors vežtume parodyti stirną, šerną ar briedį“, – piktinosi socialdemokratas.

„Aš medžiotojas esu jau 40 metų. Tos pareigos man ar vienokios, ar kitokios konflikto nesukelia. Vadovaujantis tokia logika, jeigu sprendžiamas mėsos klausimas, turi nedalyvauti tie, kurie mėsą valgo, jeigu sprendžia žemės ūkio klausimus, turi nedalyvauti tie, kurie duoną valgo. Iki tokio idiotizmu galima prieiti visur, o liberalai ypač pasižymi idiotizmu“, – kalbėjo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas.

B.Bradauskas Lietuvos žvejų ir medžiotojų draugijos pirmininku išrinktas balandžio 10 dieną.

Seimo statutas numato Seimo nariui prievolę vengti interesų konflikto, draudžiama mandatą naudoti ne pagal paskirtį, tai yra ne Tautos, valstybės ir rinkėjų interesams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min