Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medžiotojų šventė Gaižiūnų poligone – armijos suartėjimas su visuomene ar Juozo Oleko rinkiminė agitacija už gynybos lėšas?

Juozas Olekas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, Rukloje, Jonavos rajone šeštadienį vyks šaudymo varžybos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko taurei laimėti. Uždaroje karinėje teritorijoje kviečiami dalyvauti ginklus turintys civiliai piliečiai. Buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė mano, kad ministras karo infrastruktūrą naudoja savo reklamai prieš rinkimus į Europos Parlamentą.

Renginį kariniame poligone kartu su Krašto apsaugos ministerija organizuoja Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, kuriai vadovauja socialdemokrato J.Oleko partijos bičiulis, Seimo narys Bronius Bradauskas.

Varžysis dėl ministro taurės

Medžiotojų ir žvejų interneto puslapyje kviečiami visi turintys ginklus žmonės atvykti su šeimomis. Jiems gros Karinių oro pajėgų orkestras, bus verdama kareiviška košė ir arbata, surengta ginkluotės ekspozicija, paroda apie Lietuvos kariuomenę.

Jaunieji renginio svečiai galės išmėginti rankos taiklumą šaudant į taikinius iš orinių šautuvų. Taikliausiųjų šaulių po varžybų laukia ministro taurė, kariuomenės vado prizai ir diplomai.

Mato savanaudiškus tikslus

Matau įprasta socialdemokratų braižą – naudoti valstybės išteklius, šiuo atveju kariuomenės infrastruktūrą, savo reklamai tarp medžiotojų, kuriems vadovauja irgi socialdemokratas.

Buvus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė įsitikinusi, kad šis renginys – ne armijos populiarinimas visuomenėje, bet J.Oleko rinkiminės kampanijos dalis. J.Olekas įrašytas socialdemokratų sąraše rinkimuose į Europos Parlamentą.

„Vėl matau įprasta socialdemokratų braižą – naudoti valstybės išteklius, šiuo atveju kariuomenės infrastruktūrą, savo reklamai tarp medžiotojų, kuriems vadovauja irgi socialdemokratas“, – kalbėjo R.Juknevičienė.

B.Bradauskas kategoriškas

B.Bradauskas kategoriškai neigė tokią versiją. „Rinkimai vyksta nuolat, argi dėl to turime atsisakyti gražių renginių. Tai visai nesusiję su mano ir ministro partiniais ryšiais ir čia nėra jokios politinės reklamos“, – tikino jis.

B.Bradauskas taip pat sako, jog nėra blogai kviesti civilius žmones į karinius objektus: „Naudinga susipažinti su koviniais ginklais, nes nežinia, kada tai gali praversti. Kodėl turime nuo savo piliečių slėpti paprasčiausią poligoną, kur saugiausia rengti šaudymo rungtynes? Juk ten nėra nieko, ką būtų galima laikyti valstybine paslaptimi.“

Bendrų renginių bus ir ateityje

Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento atstovas Vainius Eiva į 15min.lt klausimus apie J.Oleko galimą savireklamą ir kariuomenės objektų panaudojimą viešiems renginiams atsiuntė tokį atsakymą: „Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, todėl bendri renginiai turėtų vykti ir ateityje. Lietuvos kariuomenė nėra uždara, todėl toks renginys yra kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimas. Dėl saugumo renginio metu tikrai neverta nerimauti, jį užtikrins profesionalūs instruktoriai.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min