Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Melas – tai fantazija, todėl moterys meluoja geriau

Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja?
Fotolia nuotr. / Kaip suprasti, kad vyras jums meluoja?
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Mokslininkai yra paskaičiavę, kad žmogus per dieną meluoja nuo 6–7 iki 100 kartų. Meluoti pradedame būdami trejų metų, o penkerių metų vaiką galima vadinti įgudusiu melagiu. Psichologas Andrius Kaluginas teigia, kad melas yra psichologinė gynybinė reakcija, o meluodamas žmogus tarsi gina savo psichologinę erdvę.

„Aš paklausiu, kaip laikotės, jūs atsakysite, kad normaliai. Kodėl? Todėl, kad aš daugiau nieko nebeklausčiau”, – pavyzdį pateikė pašnekovas „Žinių radijo” laidoje „Ryto espresso”.

Kūrybingumas nulemia galimybę meluoti

Melas, psichologo tikinimu, pagal moralinius principus yra neigiamas dalykas. Visgi nuo jo niekas nėra apsaugotas. Paklausus, kas meluoja geriau, A.Kaluginas vienareikšmiškai atsakė, kad moterys.

„Moterų yra labiau išvystytas dešinysis pusrutulis, todėl jos yra labai kūrybingos. Kadangi melas yra tiesiogiai susijęs su fantazija ir kūryba, tai vaikai ir moterys tikrai meluoja geriau“, – teigė psichologas.

Kadangi melas yra tiesiogiai susijęs su fantazija ir kūryba, tai vaikai ir moterys tikrai meluoja geriau.

Manoma, kad moteris, kuri naudoja makiažą, taip pat yra melagė, nes slepia savo veidą. Visgi specialistas pastebi, kad toks melas nėra piktybinis, o daugiau dėl mandagumo.

Melagių profesijos

Psichologas tikina, kad yra tokių priemonių, kada 90 proc. galima nuspėti, jog žmogus meluoja. Pasak jo, tai lemia kūno kalba: reikia stebėti, kaip žmogus kalba. Melas neurofiziologine prasme yra stresinė reakcija.

Be to, A.Kaluginas pripažįsta, kad yra nemažai profesijų, kur melas yra neatsiejama darbo dalis.

„Pagrindinė tokia profesija yra aktoriai, kurie scenoje vaidina ne savo gyvenimą. Jie vaidina kitų žmonių likimus. Antrą vietą užimtų iliuzionistai, fokusininkai. Melas yra jų pagrindinė profesija. Žvalgai meluoja vardan tėvynės, šnipinėjimas yra jų profesija. Taip pat yra kontrabandininkai, diplomatai, advokatai, daktarai“, – vardijo specialistas.

Jis pažymėjo, kad labai daug ir profesionaliai meluoja politikai, ypač per rinkimų kampanijas.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min