Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Melomanams Kaune – pianisto K.Uinsko pasirodymas

Kasparas Uinskas
Organizatorių nuotr. / Kasparas Uinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia į koncertą, dedikuotą romantizmo epochos kompozitoriams Johanesui Brahmsui, Robertui Šumanui ir Feliksui Mendelsonui. Scenoje susitiks du patyrę jaunosios kartos atstovai – Kauno miesto simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas ir tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Kasparas Uinskas.

Koncerto „Romantizmo perlai“ ašis – vokiečių kompozitoriaus R.Šumano koncertas fortepijonui ir okrestrui nr. 1, a-moll. Paskatintas žmonos Klaros, kompozitorius koncertą kurti baigė 1845 m., o jau 1846 m. sausio 1 d. įvyko kūrinio premjera. Jo solo partijas atliko Klara Šuman, dirigavo Ferdinandas Hilleris. Vėliau R.Šumano koncerto modelį naudojo ir Edvardas Grygas, rašydamas savo koncertą fortepijonui toje pačioje tonacijoje: abu kūrinius pradeda vienas energingas ir išraiškingas orkestro akordas prieš fortepijono partiją.

Romantiškus kūrinius kartu Kauno miesto simfoniniu orkestru atliks ir svečias – pianistas K.Uinskas. Pasak kritikų, jis turi viską, kas būdinga didžiam pianistui ir muzikui. Tarptautinę karjerą pianistas pradėjo 2008-2009 metais. Tuomet jis grojo Niujorke, Vašingtone, Londone ir Berlyne – geriausiose klasikinės muzikos salėse. Talentingas muzikantas jau yra grojęs ir Lietuvoje – tąkart pasirodė kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Koncertas Kauno valstybinėje filharmonijoje vyks penktadienį, spalio 22 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min