Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mėnesio išlaidos kultūrai – iki 50 Lt

Klaipėdiečiai festivalyje išvys jau pamėgtas operetes.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr. / Paaiškėjo, kad teatre ar muziejuose miestiečiai lankosi tik kartą per kelis metus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Atlikus kultūros paslaugų Klaipėdoje vertinimo apklausą paaiškėjo, kad uostamiesčio gyventojams stinga informacijos apie įvairius renginius bei įstaigas.

Daugelis gyventojų teatre ar muziejuje lankosi kartą per kelis metus, o apie edukacines programas, tokias kaip žvakių liejimas ar laikrodžių gamyba nežino išvis.

Klaipėdos savivaldybės inicijuota apklausa buvo vykdoma du mėnesius, anketas užpildė 225 gyventojai, daugiausia moterys. Respondentų amžius – 26–55 metai.

„Mūsų tikslas buvo išanalizuoti ir sužinoti, kokias kultūros įstaigas gyventojai mėgsta, kaip vertina, kodėl jose lankosi, iš kur gauna informacijos. Ankstesni tyrimai apie kultūrines paslaugas buvo daryti 2001 ir 2004 metais – senokai“, – sakė Kultūros skyriaus vedėja Goda Giedraitytė. Pasak jos, lyginant su buvusiais tyrimais paaiškėjo, kad gyventojų įpročiai nepakito: 43 proc. laisvalaikį leidžia su šeima, draugais ar gamtoje. Apklausa parodė, kad kultūrinis miesto gyvenimas tenkina tik 17 proc. respondentų, 63 proc. – tik iš dalies, o penktadalio išvis netenkina. Apklausti miestiečiai nurodė, kad kultūros paslaugoms per mėnesį išleidžia iki 50 Lt.
Į teatrą ir muziejus – kas kelis metus

E.Jankausko/15min.lt nuotr./Biblioteka
Dažniausiai lankoma kultūros įstaiga – biblioteka.

Paaiškėjo, kad teatre ar muziejuose miestiečiai lankosi tik kartą per kelis metus. Dažniausiai kartą ar du per mėnesį jie traukia į bibliotekas, kartą per kelis mėnesius apsilanko Koncertų salėje. Gyventojai nurodė, kad lankytis kultūros įstaigose jie neturi poreikio, jose skurdus paslaugų spektras. Net pusė nurodė, kad dažniau lankytųsi, jei paslaugos būtų pigesnės. Muziejų, anot apklaustųjų, mieste pakanka, tačiau trečdalis nurodė, kad stinga iš tiesų įdomių ir gerų muziejų, kai kurie manė, kad muziejai išvis nereikalingi.

Apklausa parodė, kad miestiečiams labiausiai patinka Pilies džiazo festivalis (67 proc.), Jūros šventė (54 proc.), tarptautinis gatvės festivalis „Šermukšnis“ (40 proc.). Apie įvairius renginius respondentai teigė sužinantys iš spaudos, radijo ir tik 12 proc. naršo kultūros įstaigų tinklalapius.
Anot gyventojų, Klaipėdos senamiestyje labiausiai trūksta renginių (55 proc.), parkų (51 proc.), žaidimo aikštelių vaikams (38 proc.). Apklaustųjų manymu, senamiestį padėtų atgaivinti ne tik renginiai, bet ir Blusų turgus, jachtų regatos, sumažintos kainos kavinėse.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min