Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meningokokinė infekcija įtariama ir Palangos moksleiviui

Vaistai
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Vaistai
Šaltinis: 15min
0
A A

Įtarus, kad vienas gimnazistas gali būti užsikrėtęs meningokokine infekcija, Palangoje pakoreguoti renginiai, skirti Vietos savivaldos dienai. Trečiadienį pranešta, kad nuo šios užkrečiamos ligos mirė moksleivis Vilniuje.

Blogai pasijutęs Palangos Senosios gimnazijos auklėtinis trečiadienį buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę  ligoninę, čia jam diagnozuota meningokokinė infekcija.

Kadangi ši liga plinta oro lašeliniu būdu, ketvirtadienį ir penktadienį Senojoje gimnazijoje pamokos nevyks, patalpos bus valomos drėgnuoju būdu ir vėdinamos. Artimą sąlytį su susirgusiu gimnazistu turėjusiems asmenims poliklinikose profilaktiškai bus leidžiami antibiotikai. Tokių asmenų nustatyta apie 60. Palangos miesto savivaldybė vaistams įsigyti skyrė maždaug 1 tūkst. litų, esant būtinybei, bus skirta ir didesnė suma.

Inkubacinis ligos periodas trunka nuo 2 iki 10 dienų, tačiau vidutiniškai – 4 dienas. Šiai ligai, plintančiai oro lašeliniu būdu, būdinga staigi pradžia – stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, bėrimas, karščiavimas.

Pirmadienį, spalio 10 d., minint Vietos savivaldos dieną, Senojoje gimnazijoje buvo numatyta renginių: Palangos vadovai gimnazistams turėjo vesti pamoką apie savivaldą, po pietų, nuo 15 val., gimnazistai turėjo ateiti į Savivaldybės administraciją ir dvi valandas padirbėti miesto vadovų bei administracijos skyrių vedėjų darbo vietose. Šie renginiai atšaukiami.

Tai ne pirmas meningokokinės infekcijos atvejis šiomis dienomis – trečiadienį paaiškėjo, kad nuo šios užkrečiamos ligos mirė vienas Jono Basanavičiaus gimnazijos Vilniuje mokinys.

Meningokokinė infekcija yra užkrečiamoji liga, kurią sukelia mikroorganizmas (bakterija) gramneigiamas diplokokas  Neisseria meningitidis, kuris pagal savo antigenus yra skirstomas į A, B, C, Y, X ir W-135 serotipus. Lietuvoje dažniausiai registruojami pavieniai B tipo sukelti susirgimai. Meningokokas yra labai neatsparus. Greitai žūva nuo išdžiūvimo, šalčio ir aukštesnės temperatūros, todėl infekcija neplinta per aplinkos daiktus. Ligonis pradėjus gydymą antibakteriniais preparatais po 24 val. tampa nepavojingas (neplatina sukėlėjo).

Susirgimai meningokokine infekcija dažnesni šaltuoju metų laiku: pavasario, rudens, žiemos  sezonu. Šia liga gali sirgti visi. Dažniausiai serga ikimokyklinio amžiaus (3 mėn. – 5 metų) vaikai.
Infekcijos šaltinis yra sveiki meningokokų nešiotojai (jie  ypač pavojingi)  ir ligoniai, sergantys bet kuria meningokokinės infekcijos forma. Meningokokas paprastai randasi žmogaus nosies ir nosiaryklės gleivinėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min