Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menininkams įteiktos Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos

G.Kuprevičius ir Kauno valstybinio choro vadovas Petras Bingelis
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / G.Kuprevičius ir Kauno valstybinio choro vadovas Petras Bingelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno miesto rotušėje apdovanoti Kauno meno kūrėjų asociacijos paskelbti 2010-ųjų laureatai.

Kauno meno kūrėjų asociacijai priklauso Lietuvos architektų, fotomenininkų, rašytojų, teatro, dailininkų, kompozitorių, tautodailininkų ir žurnalistų Kauno skyriaus nariai.

Premija kukli – 1 tūkstantis litų, tačiau laureatai sakė, kad ji labai miela, nes skiriama objektyviau, kandidatus atrenka kūrybinių sąjungų deleguoti profesionalai. Lėšų apdovanojimui skiria miesto savivaldybė.

Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkas poetas Petras Palilionis priminė, kad neseniai Kaune nuspręsta įsteigti Bernardo Brazdžionio premiją. Ji bus – ketvirtoji premija, įsteigta Kaune, kuri teikiama meno srities atstovams.

Asociacijos tarybos narių nuomone, premijų verčiausi buvo šie miesto menininkai: poetas Robertas Keturakis, pernai išleidęs poezijos knygą „Nuprausti mėnesienos“, skulptorius Leonas Strioga, kuris apdovanotas už pastarųjų metų kūrybinius pasiekimus ir už pernai surengtas 9 personalines parodas.

Fotomenininkui Mindaugui Kavaliauskui, kuris yra ir tarptautinio fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ vadovas, apdovanojimas skirtas už albumą „Kražių portretas“ ir kūrybinius projektus.

Kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui už kūrybos sklaidą įteikta Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos aukso žvaigždė ir 5 tūkstančiai litų. Laureatas nusprendė, kad šie pinigai bus skirti Viktoro Kuprevičiaus fondui.

„Pinigai turi suteikti intelektualinį priedą, už šias lėšas bus paremtas kūrybingas jaunimas: penkiems studentams bus skirtos stipendijos. Už apdovanojimą noriu padėkoti muzika“, – sakė G.Kuprevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min