Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meno kieme – šokio šventė

Šis vakaras Meno kieme bus skirtas šokiams.
Organizatorių nuotr. / Šis vakaras Meno kieme bus skirtas šokiams.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienio vakarą Meno kieme Šokio ir laisvalaikio centras „Stilius“ kviečia paminėti tarptautinę šokio dieną.

1982 metais UNESCO sprendimu balandžio 29-oji paskelbta Tarptautine šokio diena. Šią dieną gimė ir prancūzų baletmeisteris Žanas Žoržas Noveras (1727-1810 metai). Jis buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, šiuolaikinio baleto tėvas.

Šokio menas kilo iš liaudiškų apeigų – šokių, skirtų padėkoti ir pagarbinti dievus. Vėliau tapo tiesiog malonumu, pramoga bei scenos menu, kuris jungia emociją, kūno plastiką ir lankstumą. Vis tik šokis ilgą laiką tebuvo operos ar vaidinimo dalis. Savarankiška scenos meno šaka baletas tapo tik XVIII a. antroje pusėje, kai prancūzų baletmeisteris Ž.Ž.Noveras įgyvendino reformas: jis atskyrė baletą nuo operos ir sujungė su antikine pantomima. Jo pastatytoje operoje „Medėja ir Jasonas“ artistas Vesteris pirmą kartą išėjo į sceną be kaukės. Ž.Ž.Noveras stengėsi sujungti dailę, muziką, choreografiją, technikos ir šviesos efektus į vientisą dramatišką spektaklį.

Mūsų laikais gyvuoja be galo daug atskirų šokio krypčių, stilių ir visų jų ištakos neabejotinai susijusios su klasikiniu šokiu, ne išimtis ir pramoginiai šokiai, kurie šiuo metu sulaukė didelio populiarumo visame pasaulyje.

Šokio ir laisvalaikio centras „Stilius“ ragina šokančius klaipėdiečius paminėti šią svarbią ir gražią šventę. Visi susidomėjusieji galės stebėti uždegančius šou, patys mokytis rokenrolo, tango paslapčių arba tiesiog stebėti dangaus platybes. Renginys nemokamas.

Šokio šventė Meno kieme prasidės trečiadienį, 20 val.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min