Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meno platformai lemta atgimti

Ledų smarkiai apgriauta „KultFlux“ meno platforma turėtų būti atstatyta iki gegužės vidurio, o lankytojams prieinama nuo birželio.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ledų smarkiai apgriauta „KultFlux“ meno platforma turėtų būti atstatyta iki gegužės vidurio, o lankytojams prieinama nuo birželio.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Neries ledams smarkiai apgadinus prie Mindaugo tilto esančią „KultFlux“ meno platformą iš pradžių buvo svarstoma ją apskritai pašalinti. Tačiau priimtas galutinis sprendimas platformą atstatyti – jau kitą savaitę bus pradėti darbai.

Per akciją „Darom“ šiek tiek aptvarkyta „KultFlux“ meno platforma ruošiasi naujam gyvenimui. Gegužės 6 d. į Vilnių atvyksta architektai iš Švedijos, o po kelių dienų – dizaineriai iš Vokietijos. Jie kartu su Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentais kūrybinių dirbtuvių metu atgaivins platformą.

Nuostolių pridarė ledai

„Per talką išnešėme nuolaužas, išardėme sulaužytą dviračių stovą, iškuopėme suneštą smėlį. Artimiausiomis dienomis išvalysime platformos vidų, o tada jau užleisime vietą kūrybinėms dirbtuvėms“, – sakė „KultfFux“ meno platformos vadovė Ūla Tornau. Anot jos, menininkai platformą atkurs ne identišką, jie įneš naujų minčių. „Iki šiol galutinis variantas nėra žinomas, matyt, dar daug kas keisis ir pačių kūrybinių dirbtuvių procese. Tačiau galvojame esamą platformą padaryti dar skaidresnę, gal dar viena platforma atsiras ant vandens, kur žmonės galės užlipti“, – pirminėmis idėjomis dalijosi Ū.Tornau. Jos teigimu, kūrybos dirbtuvėse taip pat bus sukurtas ir interjeras, baldai, reikalingi platformai.

Paklausta apie gamtos pridarytus nuostolius, Ū.Tornau teigė, kad iš viso ledai nusinešė keliasdešimt tūkstančių litų. „Sunku viską suskaičiuoti pinigais, nes kai kūrėmės, gavome daug dalykų kaip paramą. Labai gaila, aišku, pačios platformos kampo, taip pat modernių, specialias sistemas turinčių langų. Patys tokių neįsirengtume, nes labai daug kainuoja“, – sakė „KultFlux“ meno platformos vadovė. Anot jos, šiemet greičiausiai verslininkai nebegalės platformos atstatymo paremti taip, kaip tai darė jai kuriantis, tačiau menininkai nepraranda vilties.

Ruošia programą

Ū.Tornau pasakojo, kad iš esmės platformoje šiemet niekas nesikeis – veiks ta pati vyninė, bus organizuojami koncertai, kviečiamos kitos organizacijos, pavyzdžiui, kino centras „Skalvija“,  „Laisvasis universitetas“, rengti savo renginius. Vienintelė naujovė bus ta, kad platformos savininkai ketina surengti daugiau paskaitų ir diskusijų architektūros ir dizaino tema. „Vis daugiau jaunų žmonių domisi architektūros, dizaino naujovėmis. Norime, kad „KultFlux“ platforma taptų tokių jaunuolių traukos, susibūrimų vieta“, – teigė Ū.Tornau.

Pasak pašnekovės, platforma turėtų būti atstatyta iki gegužės 15 d., o jau birželio 1-ąją lauks lankytojų.

„KultFlux“ meno platforma ant Neries kranto buvo pastatyta ir veikti pradėjo 2008-ųjų liepą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min