Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų taryba nebeleis politikams kištis į kultūros ir menų finansavimą – Arūnas Gelūnas

Arūnas Gelūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arūnas Gelūnas
Šaltinis: BNS
0
A A

Nuo kitų metų pradžios ketinama steigti Menų taryba turėtų nebeleisti politikams daryti įtakos kultūros ir menų projektų, turinčių gauti finansavimą, atrankos procesui, teigia kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

„Patiems teko dirbti Kultūros rėmimo fondo ekspertais ir susidurti su situacijomis, kai ekspertai nusprendžia vienaip, o politikai galų gale padaro kitaip“, – taip meno ir kultūros žmonėms A.Gelūnas aiškino Menų tarybos kūrimo priežastis.

Pasak jo, naujoji institucija, skirstydama lėšas konkretiems projektams, leis atkirsti politikus nuo pinigų skirstymo ir išvengti situacijų, kad vieniems asmenims nuėjus tiesiogiai pas politiką, jiems skiriamos lėšos, neatsiklausiant ekspertų.

A.Gelūno teigimu, politikų dalyvavimas apsiribos vien tuo, kad jie galės nurodyti skirti tam tikrą sumą kuriai nors sričiai, pavyzdžiui, kokio nors asmens atminimui paminėti ar nacionalinei dramaturgijai, tačiau su tuo susijusius projektus atrinks taryba. Tokiu būdu bus perimtos Kultūros rėmimo fondo funkcijos.

„Kultūros politikai ir ministras nusprendžia, kam tenka didieji pinigų srautai (...) Ministerijos rankose tik bendrųjų gabalų suformavimas“, – tikino kultūros ministras.

Anot jo, teisėkūra jau turės užsiimti Kultūros ministerija.

Projekte nurodoma, kad valstybės įstaiga Menų taryba dalyvautų formuojant valstybės politiką kultūros ministrui pavestose valdymo srityse ir pagal kompetenciją ją įgyvendintų. Ji administruotų valstybės biudžeto lėšas įskaitant Europos Sajungos (ES) ir kitos finansinės paramos lėšas, skirtas kultūrai ir menams remti, bei teiktų pasiūlymus kultūros ministrui dėl valstybės biudžeto lėšų administravimo tobulinimo.

Taryba taip pat skirtų valstybės stipendijas kultūros ir meno kūrėjams, teiktų išvadas dėl kandidatų Kultūros ministerijos įsteigtoms premijoms gauti, inicijuotų, dalyvautų rengiant ir įgyvendinant ES bei kitas finansinės paramos programas, inicijuotų ir finansuotų kultūros ir menų srities tyrimus, analizes.

Šią valstybės įstaigą, kaip numatyta įstatymo projekte, sudarytų Kultūros ir meno taryba, administracija ir ekspertų komisijos. Jai vadovautų direktorius – Kultūros ir meno tarybos pirmininkas, kuris būtų skiriamas ketveriems metams. Kultūros ir meno tarybą sudarytų 10 asmenų ir pirmininkas, juos deleguotų įvairios institucijos, ekspertų komisijos būtų renkamos viešojo konkurso būdu.

Menų tarybą numatoma steigti nuo 2012-ųjų sausio. Įstatymas įsigaliotų nuo 2012 metų liepos 1 dienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min