Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meras ir klebonas iškasė karo kirvį

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Kalvarijos savivaldybės tarybos posėdis vakar prasidėjo nuo skandalo, kurį pakurstė išvakarėse įvykęs mero ir parapijos klebono konfliktas. Dalis vietos politikų pagrasino nedirbti, meras – nevaikščioti į bažnyčią, o dvasininkas apeliuoja į Kalvarijos vadovo sąžinę.

Vakar 8 Kalvarijos politikai atsisakė dalyvauti tarybos posėdyje, mat jo pradžioje meras Jonas Ščeponis nesutiko viešai atsiprašyti salėje svečio teisėmis apsilankiusio Kalvarijos parapijos klebono Raimundo Žukausko. Paaiškinęs, kad nemato reikalo to daryti, meras tęsė posėdį. Jame liko 11 tarybos narių iš 19 dalyvavusiųjų.

„Kol meras neatsiprašys klebono ir jo elgesys nebus apsvarstytas savivaldybės Politikų etikos komisijoje, nedalyvausime J.Ščeponio pirmininkaujamuose tarybos posėdžiuose. Tai ne politinis, bet moralinis sprendimas", – išėjęs iš salės boikoto sąlygas paaiškino tarybos narys Vincas Plikaitis.

Mero ir klebono konflikto priežastis LŽ atskleidė taryboje dirbantis Kalvarijos bendruomenės pirmininkas Reimundas Tyras. Užvakar per bendruomenės susirinkimą, į kurį atvyko ir J.Ščeponis bei R.Žukauskas, norėta aptarti Kalvarijai itin aktualius ūkinius ir komunalinius reikalus. Diskusijos būta itin karštos. Klebonas pateikė merui daug nepatogių klausimų. Įsikarščiavęs J.Ščeponis ėmė tujintis ir, švelniai tariant, pasiūlė klebonui labiau rūpintis dvasiniais reikalais. Galiausiai meras trenkė durimis ir išėjo. „Tokio elgesio iš J.Ščeponio nesitikėjome, nes Kalvarijos klebonas yra veiklus, ūkiškas žmogus, galintis nemažai patarti", – prisiminė nemalonius įvykius R.Tyras.

Jau ne vienus metus Kalvarijoje kunigaujantis R.Žukauskas vakar aiškino nenorintis viešai aptarinėti šio konflikto. „Palieku ramybėje tą istoriją. Tegul tai būna mero sąžinės reikalas", – kalbėjo jis.

Tuo metu J.Ščeponis LŽ teigė, jog per minėtą susirinkimą jam mesti priekaištai buvo paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę. „Jis man komandavo, kaip turiu dirbti. Pasakiau, kad į bažnyčią neisiu tol, kol joje klebonaus R.Žukauskas. Tai ne pirmas kartas, kai klebonas bandė man nurodinėti. Nuolatos taip buvo. Pernai, kai į viešumą iškilo klebono ir senelių globos namų darbuotojų konfliktas, dar palaikiau R.Žukauską, nes tikėjausi, kad žmogus susipras, pasitaisys. Tačiau išvadų jis nepadarė", – liejo nuoskaudas meras.

Boikotą jam paskelbusių kolegų elgesį J.Ščeponis vertino kaip politikavimą. „Iš anksto bandoma pelnyti rinkėjų simpatijų. Todėl ir siekiama pasinaudoti bažnyčia kaip ruporu. Tai jų valia", – pareiškė meras.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min